Ana sayfa Futbol Visca: Şampiyonluklar yaşamak istiyorum

Visca: Şampiyonluklar yaşamak istiyorum

blank

Trabzonspor, Başakşehir’den Edin Visca’ya renklerine kattı. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Edin Visca, anlaşma sonrası kameralar karşısına çıktı. Edin Visca transferle ilgili o6larak, “Trabzonspor’a büyük bir heyecanla gidiyorum. Tekrar şampiyonluk yaşamak ve Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istiyorum” dedi.

Anlaşma sonrası ilk olarak açıklamalar yapan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, “Ahmet Başkan ile görüşmeleri 2 aydır sürdürüyoruz. Nihayi görüşmeyi tamamladık. Ahmet başkana teşekkür ediyorum. Seviyeli bir transfer görüşmesi sürdürdük. Transferin gerçekleşmesinde oldukça fazla etken vardı. Abdullah Avcı, uzun yıllar yol arkadaşlığı yaptığımız teknik direktörümüz. Trabzon lehine etkenler vardı. Visca da ‘Bana bu yönde yardımcı olursanız sevinirim” dedi. Biz de karar verdik. Visca gerek yurt içinden gerek yurt dışından istendi. Ligin asist ve gol krallığı, istikrarı konusunda önde olmuş bir oyuncu. Buraya çok şeyler verdi. Adeta bu kulübün sembollerinden biri. Ona bu kulübe verdiği şeyper için teşekkür ediyorum. 11 yılda buraya çok fazla şey verdi. Biz onunla şampiyonluklar kupa finalleri, Avrupa’da ilk 16 yaşadık. En önemli unsuru Edin Visca’ydı. Ona teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum. Allah yolunu açık etsin. Bu transfer neden bitti diyorsanız, Trabzonspor çok istekliydi. 20-25 kez konuştuk. Trabzon ve Trabzonspor camiasına hayırlı olsun” açıklamalarını yaptı.

AHMET AĞAOĞLU: EN ZORLANDIĞIM TRANSFERLERDEN BİR TANESİ
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise şöyle konuştu,

“Transferi neticelendirdik. Transferde her türlü kolaylığı sağlayan başkan Göksel Gümüşdağ’a teşekkür ediyorum. 3.5 yıl içerisinde en çok zorlandığım, mücadele ettiğim transferlerden bir tanesi. Hocamızın da çok istediği bir transferdi. Bizim de Trabzonspor olarak ekonomik yapımız belli. Her ne kadar başkanım buranın bir şirket olduğunu ifade etse de biz de Trabzonspor’un ekonomik haklarını idare etmekle yükümlüyüz. Kulüple birlikte gelebileceğimiz son noktaya geldik. Visca ile de en uygun şartlarda anlaştık. Transferde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Mustafa Eröğüt, Ömer Ayvacı, Mustafa Saral ve Göksel Başkanıma gösterdikleri hassasiyetten ötürü teşekkür ediyorum.

Asbaşkanımız Ertuğrul Doğan Bey’e, başkan olarak camianın bir taraftarı olarak transferin gerçekleşmesinde çok büyük emeği olduğu için teşekkür ediyorum. Kendisi Trabzonspor için önemli bir değer. Camia adına kendisine şükranlarımı sunuyorum. Çok büyük destek verdi.

Visca da ücret anlamında çok büyük kolaylık sağladı. 11 sene Başakşehir’e emek verdi. Başakşehir’i yetiştirici kulüp olarak görüyoruz. Oyuncumuzun gelişime verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Hocamızın çok istediği bir oyuncuydu. Önemli katkılar yapacaktır. Biz, yarının hesabını yapmıyoruz. Uzun vadede düşünüyoruz. Trabzon camiası hepimizin bildiği gibi büyük bir camiadır, her zaman başarıyı ister. Şampiyonluk ister. Sabır kelimesinin fazla bir anlam ifade etmediği bir şehir. Son 3.5 yıldır çok sistemli, planlı ve programlı çalışıyoruz. Özellikle de yapmış olduğumuz transferlerin ileriye dönüktü. Kamuoyunda bunun bu şekilde bilinmesinde yarar görüyorum. Üzerine çok yorum ve spekülasyonlar yapılıyor. Sportif, ekonomik ve idari anlamda planlı ve programlı çalışmanın neticesinde buraya geldik. Aynı disiplinle çalışarak önümüzdeki 3 senenin programını yapıyoruz. Visca da bunun bir sonucu. Kendisine hoş geldin diyorum.”

VISCA: ŞAMPİYONLUKLAR YAŞAMAK İSTİYORUM
Trabzonspor ile anlaşan kanat oyuncusu Edin Visca hedefinin yeni şampiyonluklar olduğunu söyledi. Boşnak oyuncu, “10 seneden sonra bugüne geldik. Çok heyecanlıyım. Sayın Başkan (Göksel Gümüşdağ) benim için baba gibi. Öncelikle ona çok çok teşekkür ediyorum. Bana müsaade etti. Oturduk konuştuk. Çok teklif geldi. Transferimi Trabzonspor kadar isteyen bir camia olmadı. Bu transfer sonunda gerçekleşti. Ben de heyecanlıyım ama çok mutlu ve motiveyim. Beni tanıyorsunuz her sezon yeni hedef koyuyorum. Büyük bir camiayla birlikte şampiyonluk yaşayıp Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istiyorum. Hocam zaten benim öğretmenim. Çok istekli ve motive gideceğim. Tek şampiyonluk bu sene değil, 2-3 sene Türkiye futbolunda en önemli dönem olacak. Başakşehir’den ayrılmak kolay değil ama çok mutluyum. Büyük bir camiaya gidiyorum. Herkese çok çok teşekkür ediyorum. Herkese sağlıklı bir sezon diliyorum. Sayın Başkanla inşallah kupa sağlayacağız” açıklamalarını