Ana sayfa Futbol Vincenzo Montella: Umarım Türkiye ve İtalya aynı gruba düşmez

Vincenzo Montella: Umarım Türkiye ve İtalya aynı gruba düşmez

blank

Adana Demirspor’da Teknik Direktör Vincenzo Montella, Dünya Kupası’nda play-off’a kalan A Milli Takım ile ilgili, “Ben İtalyanım, umarım Türkiye ve İtalya aynı gruba düşmez” dedi.

Yayınlanma: 17:40 – 17 Kasım 2021 Güncellenme: 17:45 – 17 Kasım 2021

Süper Lig’de 16 puanla 10. sırada bulunan Adana Demirspor, deplasmanda pazar günü karşılaşacağı Altay maçının hazırlıklarını kulüp tesislerinde sürdürüyor.

Antrenmandan önce gazetecilere açıklamalarda bulunan Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Altay maçının öneminden bahsederek, “Bu arada dinlenme fırsatımız oldu. Milli oyuncularımız geri döndü ve tekrardan hazırlıklara başladık. Maça olan yaklaşımımız çok çok önemli. İyi, güzel bir maç olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“UMARIM TÜRKİYE VE İTALYA AYNI GRUBA DÜŞMEZ”

A Milli Takım’ın maçını izlediğini ve beğendiğini belirten Montella, “Türkiye Milli Takımı’nı tebrik ediyorum. İtalya da play-off’a kaldı. Umarım 2 takım da play-off’tan gruplara kalma şansını elde eder. İtalya Milli Takımı’nın teknik direktörü çok muazzam bir hoca. Ben buna eminim ki, play-off’tan çıkıp bizi Dünya Kupası’na götürecek. Ben İtalyanım, umarım Türkiye ve İtalya aynı gruba düşmez” ifadelerini kullandı.

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak’ın yabancı kuralına gösterdiği tepkiye de değinen Vincenzo Montella, “Aslında federasyonunun koyduğu bir kural. İster istemez kabul etmek zorundasınız. Türkiye diğer ülkelere göre daha farklı. Baktığınızda İtalya’da böyle bir kural yok. Hem hocanın hem de kulübün işi daha kolay” dedi.

Türkiye'nin Dünya Kupası yolu! Play-Off'taki muhtemel rakipleri... İlginizi Çekebilir Türkiye’nin Dünya Kupası yolu! Play-Off’taki muhtemel rakipleri…