Ana sayfa Spor Usain Bolt emekliye erken ayrıldığını düşünüyor

Usain Bolt emekliye erken ayrıldığını düşünüyor

blank

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde basına açıklamalarda bulunan 35 yaşındaki atlet, Tokyo 2020’yi Jamaika’da evinden takip ettiğini belirtti.

“Piste çıkmayı gerçekten çok özledim. Tokyo’da yarışmayı çok isterdim. Çünkü ben, öyle anlar için yaşıyorum. Televizyondan izlemek çok zor geldi.” 

“Antrenörüm, ‘Diğer atletler hızlanmıyor. Sen yavaşlıyorsun.’ demişti”

Bolt, Tokyo 2020’de erkekler 100 metre finalini İtalyan Lamont Marcell Jacobs’un 9.80’lik derecesiyle ilk sırada tamamladığını hatırlattı.

“Antrenörüm, kariyerimin sonlarına doğru bana, ‘Diğer atletler hızlanmıyor. Sen yavaşlıyorsun.’ demişti. O zamana kadar hiç böyle düşünmemiştim. Gerçekten de diğer atletler çok hızlı değil. Çıtayı rekorlarımla çok yükseğe çektim ve sonra yavaşlamaya başladım. Ama Tokyo 2020’ye katılsaydım, 9.80’i muhtemelen geçerdim. Keşke emekliye ayrılmasaydım.” 

“Rekorlarımın daha uzun yıllar kırılamayacağına inanıyorum”

Usain Bolt, Pekin 2008, Londra 2012 ve Rio 2016’da altın madalyaya uzandı.

“Olimpiyatlarda her şey farklı oluyor. Atletizmin en yüksek seviyesi bu yarışlar ve her zaman bunlara kendimi hazır hissediyorum. Bu sporda yapabileceğim her şeyi yaptım ve tüm motivasyonum bu. Bugünkü nesilde bana denk atlet yok. Bu nedenle rekorlarımın daha uzun yıllar kırılamayacağına inanıyorum.”

2017 Dünya Atletizm Şampiyonası’nın ardından emekliye ayrılan Jamaikalı atlet, erkekler 100 metrede 9.58 ve 200 metrede 19.19’luk dereceleriyle dünya rekorlarını elinde tutuyor.