Ana sayfa Son Dakika Ünlü Spiker Emre Tilev, A Spor ile Anlaştı

Ünlü Spiker Emre Tilev, A Spor ile Anlaştı

blank

Ünlü spiker Emre Tilev, A Spor’da. Başarılı spikerlerden Emre Tilev, A Spor’daki maç anlatımlarıyla futbolseverlerle buluşacak. Bugün saat 20.00’de Türkiye-Belçika 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası ön hazırlık maçı olan Premier Lig ve Türkiye maçlarında boy göstermesi bekleniyor.

Emre Tilev, A Spor ile Anlaştı

Geçen yıl Tivi Spor ekranlarının futbolseverlerinden biri olan Emre Tilev’den ayrıldıktan sonra birkaç Youtube kanalında boy gösterdi. Şu sıralar Sansürsüz Futbol Youtube kanalında yer alan Emre Tilev, maç anlatımları için A Spor ile anlaştı. Türkiye-Belçika U21 Avrupa maçı ile A Spor’da maceraya atılan Emre Tilev’in Premier Lig ve Türkiye maçlarında futbolseverlerle buluşması bekleniyor.

Bir süredir maç anlatımı yapmayan Emre Tilev, Türkiye-Belçika mücadelesinin anlatım koltuğunda oturacağını Twitter’dan açıkladı.

Emre Tilev’in yaptığı paylaşım şu şekildeydi:

Canlarrrr… Özlediniz mi? Buluşalım mı efendim? Teşekkürler A Spor

Emre Tilev kimdir?

Emre Tilev, 16 Nisan 1971’de Ankara, Aydınlıkevler’de doğdu. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde okuyan Emre Tilev, eğitimi sırasında Samsun TV’de maçları anlatmaya başladı. 1994 yılında İstanbul’a döndüğünde Show TV ekranlarında televizyon spikerliği görevine resmen adım attı.

1995 yılında Cine 5 televizyonunda Türk televizyonu tarihindeki ilk Formula 1 yarışlarını anlatmaya başladı ve bu 3 yıl sürdü.

1996 yılında Süpersport’un kuruluşunda ve Cine 5 spor yayınlarının şekillenmesinde görev aldı. 2004 yılında ATV’ye taşınan Tilev, 2006 yılında Kanal D ekranlarına geri döndü. D-Smart ve Star TV’de Şampiyonlar Ligi maçlarını anlatan Emre Tilev, 2011 yılında CNN Türk’e transfer oldu. Geçen yıl Tivibu Spor’un adresiydi. Bu ekranlarda hazırlık maçlarını anlatan Tilev’in. Tivibu Spor ekranlarında yaptığı maç anlatımları ve program sunuculuğu ile dikkat çeken Emre Tilev, dijital platformlarda boy göstermeye devam ediyor. A Spor ekranlarında maç anlatımlarıyla futbolseverlerin karşısına çıkacak olan Emre Tilev, A Spor’da başka programlarda yer almayacak.