Ana sayfa Futbol Türkiye play off rakibi ne zaman belli olacak, ne zaman oynanacak?

Türkiye play off rakibi ne zaman belli olacak, ne zaman oynanacak?

blank

Türkiye, 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubunu Hollanda’nın ardından ikinci sırada tamamladı. Seri başı olamayan Türkiye’nin play off maçı muhtemel rakipleri Portekiz, İskoçya, İtalya, Rusya, İsveç, Galler oldu. Play-Off’lar iki tur üzerinden tek maç halinde oynanacak ve 3 takım daha Dünya Kupası’na katılma hakkı kazanacak. Türkiye Play Off maçı 24-25 ve 28-29 Mart 2022 tarihlerinde oynanacak.

Yayınlanma: 10:38 – 17 Kasım 2021

2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde G Grubu’nu ikinci sırada bitirerek Play-Off turuna kalan A Milli Futbol Takımı zorlu rakipler bekliyor. Tek maç usülü ile oynanacak play off maçları 2022 yılında oynanacak ve Avrupa kıtasından, Dünya Kupası’na katılacak takımların tamamı belli olacak.

TÜRKİYE PLAY OFF RAKİBİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Dünya Kupası play-off kurası, 26 Kasım 2021 Cuma tarihinde, TSİ 19.00’da gerçekleşecek. Kuraya İsviçre, Zürih’teki FIFA merkezi ev sahipliği yapacak.

TÜRKİYE PLAY OFF MAÇI NE ZAMAN OYNANACAK?

32 takımla oynanacak 2022 Dünya Kupası’na Avrupa’dan 13 takım katılacak. Eleme gruplarının birincisi 10 takım turnuvaya doğrudan gidecek. 10 grup ikincisi ve Uluslar Ligi’nden gelecek 2 takım ise Katar bileti için Play-Off oynayacak. Play-Off’lar iki tur üzerinden tek maç halinde oynanacak ve 3 takım daha Dünya Kupası’na katılma hakkı kazanacak. Play-Off maçları 24-25 ve 28-29 Mart 2022 tarihlerinde oynanacak.

3 TAKIM DÜNYA KUPASI’NA GİDECEK

Belçika’nın Galler’i yenememesi nedeniyle seri başı olma şansını kaçıran Türkiye, Play-Off’ta bu 6 takımdan biriyle eşleşecek:

Portekiz
İskoçya
İtalya
Rusya
İsveç
Galler

Play-Off’lara kalan 12 takım: Portekiz, İskoçya, İtalya, Rusya, İsveç, Galler, Türkiye, Polonya, Ukrayna, Finlandiya, Avusturya, Kuzey Makedonya.