Ana sayfa Son Dakika Türkiye Norveç’e Karşı İstatistiklerde Önde

Türkiye Norveç’e Karşı İstatistiklerde Önde

blank

2022 Dünya Kupası elemeleri G grubunda yarın akşam Norveç’i ağırlayacak olan A millilerimiz tarihinde 11. kez Norveç ile karşı karşıya gelecek. Bu zamana kadar 10 kez karşı karşıya gelen 2 takımın mücadelesinde millilerimiz galibiyet sayısında önde.

Oldukça kritik bir dönemden geçen Türkiye A Milli Futbol takımı, yarın akşam 2022 Dünya Kupası Elemelerinde Norveç’i ağırlayacak. Fenerbahçe Ülker Stadyumunun ev sahipliği yapacağı maça mutlak galibiyet parolasıyla çıkacak olan Türkiye, tarihinde de Norveç ile oynadığı maçlarda galibiyet sayılarına bakıldığında önde bulunuyor.

blank

Millilerimizin Norveç’ten Daha Çok Galibiyete Sahip

Türkiye A Milli Futbol takımı ile Norveç tarihlerinde bu zamana kadar 10 kez karşı karşıya geldi. Bu maçların 5’inde Türkiye galip gelirken, 3 maçı ise Norveç kazandı. Kalan 2 maçta ise kazanan çıkmadı. Bu istatistiklere bakıldığında Türkiye A Milli futbol takımının Norveç üzerindeki üstünlüğünü görmek mümkün.

Millilerimiz 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubunda son 3 maçında istediği sonuçları alamadı. Karadağ ile berabere kalan Türkiye, Cebelitarık maçından 3-0 galip ayrılsa da, Hollanda maçından 6-1’lik hezimet sayılabilecek bir sonuçla ayrıldı. Bu ağır yenilgi Türkiye’nin gruptaki namağlup unvanını kaybetmesinin yanında Şenol Güneş’in de görevden ayrılmasına neden olmuştu.

G Grubunda Hollanda ve Norveç’in ardından 3. sırada yer alan millilerimizin gruptan çıkması için Norveç maçı oldukça önem taşıyor. Türkiye A Milli Futbol Takımının hala matematiksel olarak grup lideri olması dahi mümkün. Norveç karşısında alınacak olan galibiyetten sonraki maçlarını da kazanması ve Hollanda’nın 3 puan kaybetmesi durumunda millilerimiz G grubunun lideri olarak gruptan çıkabilir.