Ana sayfa Futbol Trabzonspor Maçı Bu Sezonki Kaderimizi Belirleyebilir

Trabzonspor Maçı Bu Sezonki Kaderimizi Belirleyebilir

blank

Çaykur Rizespor’un 29 yaşındaki Fransız oyuncusu Bryan Dabo, 11. hafta oynayacakları Karadeniz derbisini değerlendirdi. Sezonun ilk galibiyetini bu hafta Kasımpaşa karşısında alan Rize temsilcisi, bu galibiyetle bir çıkış yakalamak istiyor. Sezonun en iyi başlangıcını yapan takımı olan Trabzonspor  ile karşılaşacak olan Çaykur Rizespor’un önemli oyuncularından Dabo, bu maçla çıkışını sürdürmek istediklerini söyledi.

Süper Lig’in 11’inci haftasında Trabzonspor ile karşılaşacak olan Çaykur Rizespor, hazırlıklarına devam ediyor. Mehmet Cengiz Tesisleri’nde teknik direktör Hamza Hamzaoğlu yönetiminde gerçekleşen antrenman, ısınma hareketleri ile başlarken çift kale maç ile son buldu. Antrenman öncesi açıklamalarda bulunan Çaykur Rizesporlu futbolcu Bryan Dabo, haftalardır yaşanan yenilgilerin kendilerini çok üzdüğünü belirterek “Bir maçta bu yenilgiyi çevirebileceğimizi düşünüyorduk. O maçta Kasımpaşa maçı oldu. Bir şeyleri başarabilmek için çok çalıştık, taraftarlarımız çok bekledi bunun farkındayız. Umarım bu bir serinin başlangıcı olur. Bu serinin devamı içinde Trabzonspor maçı belki de sezonun en önemli maçı olabilir. Bu maçı da kazanabilirsek önümüzdeki maçlarda kendimize olan güvenimizle çok daha iyi sonuçlar alabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

“Çok daha iyisini yapabilirim”

Türkiye’de oynanan futbol anlayışının farklı olduğunu söyleyen Dabo, “Benim kariyerimde hem Fransa var hem İtalya var. Türkiye daha yeni bir kültür, yeni bir futbol anlayışı. Türkiye’de oynanan futbolla, Fransa, İtalya’da oynanan futbol anlayışı tamamen farklı. Burada daha çok adam adama oynanıyor, oyunun genelinde beşe beş kaldığınız durumlar oluyor. Tabii kendimi buna adapte etmeye çalışıyorum. Bu adaptasyon süreci içerisinde normal bir performans sergilediğimi düşünüyorum. Kesinlikle çok daha iyisini yapabilirim” şeklinde konuştu.