Sevilla – Salzburg Maçında Penaltı Yağmuru

0

UEFA Şampiyonlar Ligi G grubunda Sevilla ile Salzburg karşı karşıya geliyor. Bu maça ne goller, ne pozisyonlar ne de oyuncular damgasını vurdu. Sevilla – Salzburg maçında eşine az rastlanacak şekilde adeta penaltı yağmuru yaşandı.

UEFA Şampiyonlar Ligi G grubunda inanılmaz bir maç oynanıyor. İspanyol temsilcisi Sevilla sahasında Avusturya temsilcisi Salzburg’u ağırlıyor. Maçın henüz ilk 45 dakikasında tam 4 adet penaltı çalındı. Hakemin 4 kez penaltı noktasını gösterdiği ilk yarıda buna rağmen 2 gol izledik.

45 Dakikada Tam 4 Penatı

UEFA Şampiyonlar Ligi G grubunda oynanan Sevilla – Salzburg maçı yeşil sahalarda nadir rastlanan bir duruma sahne oldu. Maçın ilk yarısında hakem Ramon Sanchez Pizjuan, tam 4 kez penaltı noktasını gösterdi. Bu penaltıların 3’ü Salzburg lehine çalınırken, Sevilla da penaltı kullanmak üzere 1 kez topun başına geldi. Salzburg inanılmaz bir şekilde 2 penaltı vuruşundan yararlanamadı. Sevilla ise tek penaltıda golü buldu. Böylelikle maçın ilk 45 dakikası 1-1 sonuçlandı.

Penaltı yağmuruna sahne olan maçın henüz 13. dakikasında hakem Ramon Sanchez Pizjuan ilk kez penaltı noktasını gösterdi. Salzburg adına penaltıyı kullanmak üzere topun başına Karim Adeyemi geldi. Adeyemi penaltı vuruşundan yararlanamadı ve maç 0-0 devam etti.

Dakikalar 21’i gösterdiğinde Salzburg lehine bir penaltı düdüğü daha geldi. Bu kez topun başındaki isim Luka Sucic oldu. Sucic penaltıyı gole çevirdi ve takımını 1-0 öne geçirdi. Dakika 37’de Salzburg yeniden penaltı kazandı. Penaltı vuruşunu kullanmak üzere bir kez daha gelen Sucic, bu kez penaltı vuruşunu gole çeviremedi.

İlk yarının sonlarına gelirken bu kez beraberlik için yüklenen Sevilla bir penaltı vuruşu kazandı. İlk yarının 4. penaltısı olan vuruşu, Sevilla’nın usta ayaklarından Ivan Rakitic kullandı ve topu ağlarla buluşturdu. Böylelikle sadece 45 dakikada 4 penaltı vuruşunun kullanıldığı maçın ilk yarısı 1-1 sonuçlandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.