Ana sayfa Beşiktaş Sergen Yalçın: Kimseden Korkmayın

Sergen Yalçın: Kimseden Korkmayın

blank

Ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden tek takım olma özelliği taşıyan Beşiktaş’ın hocası Sergen Yalçın, takımını mental olarak da bu zorlu mücadeleye hazırlıyor. Oyuncularıyla gerek antrenmanlarda gerekse yapılan toplantılarda konuşan Sergen hocanın, “Kimseden korkmayın” mesajı verdiği öğrenildi.

UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz Beşiktaş, açılış maçını gruptaki en dişli rakibi olan Borussia Dortmund karşısında oynayacak. İstanbul’da Dortmund’u ağırlayacak olan siyah beyazlı takımın hocası Sergen Yalçın, bu maç için oyuncularını fiziksel ve taktik anlamında hazırladığı gibi, psikolojik olarak da hazırlıyor.

blank

Kimseden Korkmayın

UEFA Şampiyonlar Ligi C grubunda mücadele edecek olan Beşiktaş ilk maçında yarın akşam Borussia Dortmund’u ağırlayacak. Bu zorlu maçın hazırlıklarına devam eden Beşiktaş’ta moraller oldukça yüksek. Lige de oldukça iyi başlayan Beşiktaş, 3-0’lık Yeni Malatyaspor galibiyetiyle yeniden zirveye oturdu ve moral depoladı. Beşiktaş’ın başarılı teknik adamı Sergen Yalçın’ın da antrenmanlarda ve toplantılarda takımına sürekli “Kimseden Korkmayın” mesajı verdiği öğrenildi.

Takımını Almanya’nın en köklü kulüplerinden biri olan ve Avrupa’da sayılı takımlar arasında gösterilen Borussia Dortmund maçına hazırlayan başarılı teknik adam Sergen Yalçın, her fırsatta oyuncularına, “Takımların ve oyuncuların ismi maç kazanmaz, kimseden korkmayın.” mesajı veriyor. Maç hakkında verdiği demeçlere bakıldığında Borussia Dortmund karşısında savunmak yapmak yerine atak futbolunu benimseyeceği anlaşılan Sergen Yalçın’ın aklında İstanbul’da Dortmund’u yenmek var.

blank

Tarih Yazma Sırası Sizde

Sergen Yalçın’ın takımını Dortmund maçına hazırlarken ciddi manada motive ettiği öğrenildi. Basına yansıdığı kadarıyla Sergen Yalçın’ın takımına “Tarih yazma sırası sizde.” sözleriyle moral verdiği söyleniyor. Maça oldukça sıkı hazırlanan Beşiktaş’ın ligde gösterdiği başarısını Avrupa’ya da taşımak istediği ve Dortmund karşısına galibiyet için çıkacağı söyleniyor.

Beşiktaş’ın başarılı hocası Sergen Yalçın’ın oyuncularına, “Hiç bir maç oynanamadan kazanılmaz. Takımların ve oyuncuların isimleri sahada maç kazanamaz. Ne Dortmund, ne Haaland isminden korkmayın. Sahamızda 11’e 11 bir maç oynayacağız. Tarih yazma sırası sizde.” dediği öğrenildi.