Ana sayfa Futbol Ronaldo Yıllar Sonra Kırmızı Formayı Giyecek

Ronaldo Yıllar Sonra Kırmızı Formayı Giyecek

blank

Dünya futbolunun gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen Cristiano Ronaldo, geçtiğimiz günlerde yıldızının parladığı Manchester United’a yeniden transfer olmuştu. Dünya futbol kamuoyunda ses getiren bu transferin ardından Ronaldo ilk kez Manchester United’ın maç kadrosuna alındı.

Geçtiğimiz sezon Juventus forması giyen Cristiano Ronaldo, bu sezon bomba bir transfere daha imza atarak, İngiltere Premier Lig’in en köklü kulüplerinden biri olan Manchester United’ın kadrosuna dahil oldu. Transferinin ardından milli takıma giden Ronaldo, bu gün ilk kez aynı zamanda eski takımı olan Manchester United’in, Newcastle United ile oynayacağı maçın kadrosuna alındı.

blank

Ronaldo Yeniden Old Trafford Çimlerine Ayak Basacak

Dünya üzerinde tüm futbol severlerin yakından tanıdığı yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo, hem yeni hem de eski takımı olan Manchester United formasıyla yıllar sonra ilk kez yeniden sahaya çıkacak. İngiltere’nin en köklü kulüplerinden biri olan Manchester United’a yeniden transfer olan Ronaldo, ilk maçını kırmızı şeytanların mabedi Old Trafford’da oynayacak.

Hırsı, azmi ve çalışkanlığı ile futbol dünyasına damgasını vuran ve gelmiş geçmiş en iyi futbolcular arasında gösterilen Cristiano Ronaldo, 36 yaşında olmasına karşın, bu sezon yine oldukça büyük bir transfere imza attı. İlerleyen yaşına karşın dünya futbolunun üst düzey takımlarında forma giymeye devam eden Ronaldo, İtalyan devi Juventus’dan, İngiltere ve dünya futbolunun önde gelen takımlarından biri olan Manchester United’a geçti.

Ronaldo’nun çok ses getiren transferinin ardından 2022 Dünya Kupası elemeleri nedeniyle liglere 2 haftalık bir ara verilmişti. Bu sırada Portekiz milli takımı ile maçlara çıkan Ronaldo, 12 yıl aradan sonra yeniden kırmızı formayla, yıldızının parladığı ve onu dünya yıldızı yapan Manchester United’ın başarısı için ter dökecek.