Ripple XRP Yakında 1.30 Dolar Direncini Kıracak mı?

0

Ripple kripto para, 2 doların hemen altında yüksek bir baskı yaptığı Nisan ayından bu yana oldukça düşüş yaşadıktan sonra Temmuz ayında tersine döndü. Mayıs ayına kadar yükselişini sürdüren diğer birçok kriptodan daha düşüşlü görünüyordu ve sonunda fiyatı 0,50 dolara düştüğünde değerinin yaklaşık %75’ini kaybetti.

200 SMA (mor) yaklaşık iki hafta boyunca direnç görevi görürken, yükselişin tersine dönmesi de pek umut verici değildi. Bu, 200 SMA’nın üzerine çıktı ve fiyatı 1,30 doların üzerine yükselerek Ağustos ayının ikinci haftasına kadar yükselişi sürdü.

Ancak XRP/USD yeniden düşüş yaşadı ve bu raunt seviyesinin üzerinde bir kapanış görmedik. Aslında 1.30 dolar, Ripple kripto para için sağlam bir direnç seviyesine dönüşürken, 1.05 dolar civarındaki alan sağlam bir destek bölgesine dönüştü. Bitcoin ve kripto piyasasının çoğu da konsolidasyon dönemindeyken, fiyat iki haftadan fazla bir süredir bu aralıkta dolaşıyor.

1.30 Dolar Direncini Kıracak mı?

Yine de bu kötü bir şey değil, çünkü alıcıların bir sonraki yükselişe geçmeden önce kazançlarını konsolide etmek için biraz zamana ihtiyaçları var, ki bu aslında devam ediyor olabilir. BITCOIN 50.000 doların çok üzerine çıktı ve şu anda 51.000 dolara gidiyor, ETHEREUM ise kesinlikle bir kez daha yükseliyor. Dolayısıyla, alıcılar kripto para birimlerinde yeniden sorumluluk alıyor ve görünüşe göre Ripple bundan da faydalanacak. 1,30 dolar yakında giderse, ardından 1,50 dolar gelir.

Yükseliş hareketi XRP/USD için hala biraz zayıf görünüyor, ancak 20 günlük SMA (gri) fiyatı daha erken yakaladı ve Ripple’ı yukarı itiyor. SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) ile yasal drama yeniden kızışıyor. Ripple, geçtiğimiz günlerde mahkemede SEC b’nin kendi çalışanlarının XRP varlıkları hakkında bilgi üretmeye zorlanmasını talep eden yeni bir dava açtı. Ripple’ın hukuk ekibi, ajansa, kişisel bilgileri yeniden düzenleyerek veya hatta toplu biçimde paylaşarak bu bilgileri sağlama seçeneği sundu. Şirketin bu son hamleyle yapmayı amaçladığı şey, SEC’in 16 Ocak 2018’e kadar kripto para ticareti yapan çalışanları ile herhangi bir sorunu olmadığını kanıtlamaya çalışmaktır – ve bu zamandan önce SEC dijital para birimlerini menkul kıymet olarak kabul etmiyordu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.