Ana sayfa Futbol Rıdvan Dilmen, Cebelitarık Türkiye Maçını Değerlendirdi

Rıdvan Dilmen, Cebelitarık Türkiye Maçını Değerlendirdi

blank

Trfutbol.com – Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, bu akşam oynanan Cebelitarık Türkiye maçının ilk yarısını değerlendirdi. TRT Spor ekranlarında yorumlarıyla büyük yankı uyandıran Rıdvan Dilmen, Cebelitarık – Türkiye maçıyla ilgili olarak “Bu maçta 3 puan alamazsak 21. yüzyılın en büyük sürprizlerinden olur” sözleri geceye damga vurdu.

Rıdvan Dilmen, Cebelitarık Türkiye maç sonunda yapmış olduğu açıklamada “Rakip Cebelitarık karşısında en iyi oyuncumuzun kaleci Uğurcan” olduğunu söyledi. Bu tür maçlarda çok önemli kurtarışlar yaptığını söyleyen Rıdvan Dilmen sözlerine şu şekilde devam etti; “Çok soğukkanlı bir kaleci. Yaptığı kurtarışlar gerçekten efsaneydi. Top rakip kalede oynanıyor. Soğuk olabilir. Konsantrasyonu etkileyebilir. Kornerde çabuk döndü. Onun dışında ikinci yarının başında önemli bir kurtarışı var.”

Uğurcan Çakır’ın kaledeki varlığına ilişkin ise Rıdvan Dilmen, “Karadağ maçında 4 kişilik olması gereken baraj 3 kişi olmasaydı ve o top gol olmasaydı Altay Bayındır kalede olur muydu bugün?” dedi.

Cebelitarık maçı için Rıdvan Dilmen, “1-0, 2-0 bu maçta bir başarı değil. Farkı gitmemiz gereken bir maç olarak görüyorum. Yarından sonra pişman olmayalım. Ortalama 10 maçlık bir periyotta. En büyük sürprizlerden biri olacak” dedi.

Rakip Takım Avrupa’nın En Zayıf Takımı

İlk yarı golsüz biten Cebelitarık-Türkiye maçını devre arasında değerlendiren Rıdvan Dilmen, “Gol atmazlarsa rakip daha fazla direnç gösterir. Penaltı golü olursa rakibin direnci biraz daha düşer. Rakip takım Avrupa’nın en zayıf takımı.İlk 48 dakika gol atamadık.Uğurcan’a vurdukları pozisyon da vardı.

Rakip takım kale önünden ayrılmıyor, 3 kez ofsayta gidiyorsunuz. Her şeyi yaparız. Bir penaltı kaçırdık, topu Malaga’ya altılıdan vurduk” dedi.