Ana sayfa Son Dakika Nihat Özdemir Milli Takımdan Umutlu

Nihat Özdemir Milli Takımdan Umutlu

blank

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, milli takımımızın Dünya Kupası gruplarında oynayacağı kritik Letonya ve Norveç maçları öncesinde konuştu. Özdemir, bu maçlardan galip ayrıldığımız takdirde, grup liderliği için hala şansımızın olduğunu söyledi.

Türkiye A Milli Futbol takımı 2022 Dünya Kupası elemelerinde G grubunda mücadele ediyor. Son maçta Hollanda karşısında alınan ağır yenilgiden sonra moraller altüst olmuş ve bu yenilgi Şenol Güneş ile yolların ayrılmasına neden olmuştu. Yeni teknik direktör Kuntz ile ilk sınavına Norveç maçında çıkacak olan millilerimiz bu maça mutlak galibiyet parolasıyla çıkacak.

blank

Gruptan Lider Çıkabiliriz

Milli takımın içinde bulunduğu zorlu dönemin son bulması adına teknik direktör değişikliğine giden Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Nihat Özdemir, grupta henüz hiç bir şeyin bitmediğini ve hala liderlik şansımızın bulunduğunu açıkladı. Norveç, Letonya ve Karadağ maçlarının tamamını kazanmayı hedeflediklerini dile getiren Özdemir, Hollanda’nın puan kaybetmesi durumunda grup lideri olarak Dünya Kupası’na gidebileceğimizi vurguladı.

Türkiye’nin de mücadele ettiği 2022 Dünya Kupası elemeleri G grubu belki de en büyük çekişmenin yaşandığı gruplardan bir tanesi. Hollanda ve Norveç 13’er puanla birinci ve ikinci sırada yer alıyorlar. Türkiye ise 11 puanla bu iki takımı takip ediyor.

Grupta her an taşlar yerinden oynayabilir. Türkiye her ne kadar lider Hollanda ile bir daha maç yapmayacak olsa da, 2. sırada yer alan Norveç ile 8 ekim tarihinde bir maç oynayacak. Bu maçı kazanması halinde 2. sıraya yerleşecek olan millilerimiz, kalan tüm maçlarını kazanması halinde rakiplerinin aldığı sonuçlara bakmaksızın gruptan çıkmayı garantileyecek. Hollanda’nın kalan maçlarında 3 puan kaybetmesi durumunda ise Türkiye için birinci olma şansı doğacak.