Ana sayfa Fenerbahçe Min-Jae “Fenerbahçe’de Olmaktan Çok Mutluyum”

Min-Jae “Fenerbahçe’de Olmaktan Çok Mutluyum”

blank

Fenerbahçe’nin bu sezon imza attığı en başarılı transferlerden biri olan Kim Min-Jae, milli takım için gittiği ülkesi Güney Kore’de bir röportaj verdi. Min-Jae, röportajında Fenerbahçe’yi tercih etmekle çok doğru bir karar verdiğini ve burada olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

Fenerbahçe’nin yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı Güney Koreli stoper Kim Min-Jae, milli takım kadrosuna dahil olmak üzere ülkesine gitti. Ülkesinde spor basınının ilgi odağı olan Kim Min-Jae, bir röportajında Fenerbahçe’nin kendisi için çok doğru bir karar olduğunu söyledi.

blank

Çin’den Türkiye’ye Gitmek İsabetli Bir Karardı

Kısa zamanda gösterdiği başarılı performansıyla taraftarın sevgilisi haline gelen Kim Min-Jae, savunmada güven veriyor. Milli takım kadrosuna katılmak için gittiği ülkesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Jae, Çin’den Türkiye’ye transfer sürecinden bahsetti. “Beijing Guoan’dan ayrılmayı düşündüğüm zamanlarda farklı ülkelerden ve farklı takımlardan bazı teklifler aldım. Pereira’yı Çin’de çalıştığı dönemden tanıyordum. Fenerbahçe’ye gittiğinde beni arayarak, seni Fenerbahçe’ye almak istiyorum dedi. bu teklifi kabul ettim. Burada yaşadıklarıma bakılırsa oldukça doğru bir karar verdim.” şeklinde konuştu.

Sezon başında takıma katılmasına karşın, yıllardır takımın bir parçasıymış gibi uyum sağlayan ve mücadele veren Kim Min-Jae, adaptasyon sürecinin bu denli kısa olmasında taraftarında büyük faydası olduğunu söyledi. Süper Lig’de mücadele düzeyinin büyük Avrupa liglerine çok benzer olduğunu söyleyen Jae, “Fenerbahçe taraftarının oyun üzerindeki etkisi büyük. Biz sahada mücadele verirken onlar da tribünde üzerine düşeni yapıyor. Maçta gösterdiğimiz mücadeleyi görüyor ve hemen sahipleniyorlar.” dedi.