Ana sayfa Fenerbahçe Mesut Özil Yeni Transfer Kim Min-jae için övgü dolu sözler sarf etti

Mesut Özil Yeni Transfer Kim Min-jae için övgü dolu sözler sarf etti

Trfutbol.com – Fenerbahçe’nin Türk-Alman yıldızı Mesut Özil, yeni transferi Kim Min Jae ile Güney Kore basınından bir gazeteciye röportaj verdi. Röportajda Güney Koreli defans oyuncusu hakkında övgü dolu sözler söyleyen Mesut Özil, 24 yaşındaki oyuncuyu dünyaca ünlü defans oyuncusu Sergio Ramos’a benzetti.

Fenerbahçe’nin yıldız orta saha oyuncusu Mesut Özil, sarı-lacivertli takımın yeni transferi Kim Min-jae için övgü dolu sözler sarf etti. Güney Kore basınına açıklama yapan Mesut Özil, genç savunmacıyı eski takım arkadaşı Sergio Ramos’a benzettiğini söyledi.

Kim Min-Jae hakkındaki izleniminin çok olumlu olduğunu söyleyen Mesut Özil, “Türkiye’nin en iyi takımına geldi. Buradaki insanlar sizden daha iyisini ve daha fazlasını yapmanızı bekliyor. Bu noktada hiçbir endişem yok çünkü Kim. Min-Jae çok iyi. İyi bir karaktere sahip ve kaliteli bir oyuncu. Böyle devam ederse hayranlar onu çok sevecek. Aşırı agresifleşmeyen sakin ve zeki bir oyuncu. Bence öyledir. Rakip bir takım oyuncusuyla karşılaştığında sakin kalabilen ve akıllı davranabilen olgun bir oyuncu. Henüz büyük liglerde ve turnuvalarda büyük takımlarda oynamadı. “Bana karşı oynamasa da bana eski takım arkadaşımı hatırlatıyor. Sergio Ramos. Min-jae’ye baktığımda Sergio’yu görüyorum. Onunla Fenerbahçe’de oynamak harika olacak. Umarım burada büyük başarılar elde eder.”