Ana sayfa Futbol Mbappe ile PSG’nin Yolları Ayrılıyor mu?

Mbappe ile PSG’nin Yolları Ayrılıyor mu?

blank

Dünyanın önde gelen kulüplerinden biri olan Paris Saint-Germain’in yıldız oyuncusu Kylian Mbappe futbol severleri oldukça şaşırtan bir açıklama yaptı. 22 yaşındaki yıldız, PSG’den ayrılmak istediğini açıkladı. Futbol dünyasına bomba gibi düşen bu haber sonrasında Mbappe ile PSG’nin Yolları Ayrılıyor mu? sorusu gündeme oturdu.

Yıldızlar topluluğu haline gelen PSG’nin en önemli oyuncularından biri olan Kylian Mbappe, futbol gündemine bomba gibi düşen bir açıklamada bulundu. 22 yaşındaki yıldız oyuncu, geçtiğimiz yaz transfer döneminde Fransa’nın ve dünyanın önde gelen futbol kulüplerinden biri olan Paris Saint-Germain’den ayrılmak istediğini açıkladı.

blank

Dünyanın en iyi futbolcuları arasında gösterilen Kylian Mbappe, bir spor kanalına röportaj verdi. Futbol gündemine bomba gibi röportajın sadece tanıtım videosu yayınlanmasına karşın, Fransız yıldızın kullandığı sözler olay yarattı. Kulübüyle konuştuğunu ve transfer döneminde takımdan ayrılmak istediğini ilettiğini söyleyen Kylian Mbappe’nin bu sözleri olay yarattı. Messi’nin takıma dahil olmasından rahatsız olduğu konuşulan Mbappe için Real Madrid devreye girmiş ancak transferde iki takım anlaşma sağlayamamıştı.

Halihazırda dünya futbol tarihinin rekor transferlerinden birinin sahibi olan Kylian Mbappe hakkında yaz transfer döneminde bir takım haberler çıkmıştı. Yıldız oyuncu için PSG’nin kapısını çalan ispanyol devi Real Madrid, 160 milyon euro gibi astronomik bir teklifte bulunmuş ancak Fransızlar bu teklifi reddetmişti.

Takımdan ayrılmak isteyen Mbappe, PSG’nin sözleşme yenileme teklifini de reddetti. Yönetime ayrılmak isteğini söylediğini ve takımın transferden para kazanmasını istediğini söyleyen Mbappe, “PSG bana 4 yılda çok şey kattı. Burada mutlu olmadığıma dair çıkan haberler doğru değil. Burada olduğum sürece hep mutluydum ve hala da mutluyum.” dedi.