Ana sayfa Futbol Mbappe İki Devi Birbirine Düşürdü

Mbappe İki Devi Birbirine Düşürdü

blank

Paris Sanint-Germain’in genç yıldızı Kylian Mbappe’nin transfer söylentileri bitmiyor. PSG’de mutlu olmadığı söylenen ve Real Madrid’in talip olduğu yıldız oyuncu için iki kulüp adeta birbirine girdi. Fransız yıldızı kaybetmek istemeyen PSG ile Real Madrid arasında adeta bir transfer savaşı başladı.

Yıldızlar topluluğu haline gelen Paris Saint-Germain’in en değerli oyuncularından biri olan Kylian Mbappe, son dönemlerde transfer haberleriyle gündemden düşmüyor. PSG’de mutlu olmadığı ve İspanyol devi Real Madrid’e transfer olmak istediği söylenen Kylian Mbappe için kılıçlar çekildi. Fransız kulübün sportif drektörü Leonardo, Real Madrid için zehir zemberek sözlerle bir açıklama yaptı.

blank

Mbappe’yi Bedava Almaya Çalışıyorlar

Paris Saint-Germain ile Real Madrid’i adeta bir savaşın içine sürükleyen Mbappe transferinde yeni gelişmeler yaşanıyor. PSG’nin sportif direktörü Leonardo, sözleşmesi sezon sonu bitecek olan yıldız oyuncunun, Real Madrid tarafından bedelsiz olarak transfer edilmek istediğini savunuyor. Monaco’dan astronomik rakamlarla PSG’ye transfer olan Mbappe’nin bedelsiz olarak Real Madrid’e transfer olmasına adeta bir felaket olarak bakılıyor.

Henüz 18 yaşındayken Monaco’dan Paris Saint-Germain’e rekor bir bonservis bedeliyle transfer olan Mbappe, şu sıralar dünyanın en iyi futbolcuları arasında gösteriliyor. Piyasa değerinin yaklaşık 160 milyon euro olduğu söylenen Mbappe, transfer haberleriyle gündemden düşmüyor. Adı sıklıkla Real Madrid ile anılan Mbappe’nin de gönlünde Real Madrid yatıyor. Ancak PSG’de genç yıldızı bırakmak istemiyor.

blank

Yaz transfer döneminde dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından biri olan Messi’yi kadrosuna katan PSG, bu transferle elindeki bir yıldızı küstürmüş oldu. Messi transferinden rahatsız olan ve Messi’nin gölgesinde kaldığını düşünen Mbappe’nin mutsuzluğu artık bilinen bir gerçek. Bunu fırsat bilen Real Madrid’de yıldız oyuncuyu kadrosuna katmak için bir takım girişimlerde bulundu. Bu durum Paris Saint-Germain yönetimini ciddi anlamda rahatsız etti.

Sözleşmesi Sezon Sonunda Bitiyor

Transferin en çok konuşulan ismi Mbappe’nin PSG ile olan sözleşmesi bu sezon sonu bitiyor. Bu durumu fırsat bilen Real Madrid, Mbappe’nin de PSG’den ayrılmak istemesiyle birlikte, büyük bir transfer çalımı atarak, dünyanın en büyük yıldızlarından birini bedelsiz olarak kadrosuna katmanın peşinde. Bu durumda en önemli etken ise, Mbappe’nin çocukluktan beri hayalinin Real Madrid’de oynamak istemesi.

PSG’nin sportif direktörü Leonardo, Real Madrid’in Mbappe’yi bedelsiz olarak transfer etmek istemesini oyuncuya bir saygısızlık olarak nitelendirdi. Mbappe’nin yıldız bir oyuncu olduğunu söyleyen Leonardo, “O sadece bir oyuncu değil, bir yıldız.” diyerek tepki gösterdi. Böyle bir girişimde bulunduğu için Real Madrid’in cezalandırılması gerektiğini savundu.