Ana sayfa Beşiktaş Marco Rose: Beşiktaş Maçı Zorlu Olacak

Marco Rose: Beşiktaş Maçı Zorlu Olacak

blank
AW417759

Beşiktaş’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk rakibi olan Borussia Dortmund’un teknik direktörü Marca Rose, bugün maçın oynanacağı Vodafone Park Stadyumu’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Rose açıklamasında “Beşiktaş maçı zorlu olacak.” dedi.

Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan temsilcimiz Beşiktaş, yarın akşam evinde Alman temsilcisi Borussia Dortmund’u ağırlayacak. Beşiktaş maçı için İstanbul’a gelen Dortmund’un teknik direktörü Marca Rose, Vodafone Park’ta basın toplantısı düzenledi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Rose, beşitaş maçı için zorlu ve çekişmeli değerlendirmesinde bulundu.

blank

Maça Hazırız Zorlu ve Çekişmeli Geçeceğine Eminim

Beşiktaş maçı için İstanbul’a gelen ve Vodafone Park Stadyumu’nda basın mensuplarıyla bir araya gelen Borussia Dortmun’un hocası Marco Rose, maçla ilgili yorumlarını aktardı. Beşiktaş maçına çıkmak için hazırladıklarını tamamladıklarını ileten Rose, “Zor bir rakiple oynayacağız, bazı eksikliklerimiz var ancak bunları kapatacak güce de sahibiz. Beşiktaş kolay bir rakip değil. Bizi zorlu ve çekişmeli bir maç bekliyor dedi.”

Rose, takım olarak oldukça iyi bir durumda olduklarını vurgulayarak, bu sene lige oldukça iyi başladıklarını dile getirdi. Ligde oynadıkları 4 maçın 3’ünü kazandıklarını hatırlatan Rose, aynı şekilde UEFA Şampiyonlar Ligi’nde de iyi başlamak istediklerini söyledi. Bu sene Dortmund tarihinin en büyük başarılarına imza atmak istediklerini söyleyen Rose, bunun için galibiyetle başlamak istediklerini söyledi.

blankAyrıca Dortmund’un kaptanı Marco Reus da maçla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Alman milli takımında da forma giyen deneyimli oyuncu, Beşiktaş ile oynayacakları için heyecanlı olduklarını dile getirirken, Beşiktaş’ın kolay bir rakip olmadığını dile getirdi. “Bazı eksikliklerimiz olduğunu biliyoruz. Beşiktaş da şüphesiz ki bunların farkındadır. Eksikliklerimizi gidermek üzere özellikle çalışmalar yaptık. Beşiktaş güçlü bir rakip ve önemli silahları var. Bu eksikliklerimizi gidermemiz şarttı.” dedi.