Ana sayfa Futbol Mağlubiyetin Ardından Hedef Adam Şenol Güneş

Mağlubiyetin Ardından Hedef Adam Şenol Güneş

blank

2022 Dünya Kupası elemelerinde G rubunda mücadele eden Türkiye milli futbol takımı 6-1 gibi hezimet denilebilecek bir skorla mağlup oldu. Bu ağır mağlubiyetin ardından yenilginin faturası teknik direktör Şenol Güneşe kesildi ve deneyimli teknik adam ağır eleştirilerin hedefi oldu.

Bu zamana kadar oynanan 5 gurup maçında hiç mağlup olmayan Türkiye A milli futbol takımı, ilk mağlubiyetini Hollanda karşısında aldı. 6-1 gibi ağır bir skorla mağlup olan millilerde moraller bozuk. Uzun zamandır eleştirilen teknik adam Şenol Güneş, bu hezimetin ardından da ağır bir şekilde eleştirildi. Avrupa Kupasından süre gelen kötü futbol bu maçta da devam etti. Millilerimizin hatalarını iyi değerlendiren Hollanda, net bir skorla sahadan ayrıldı.

blank

Şenol Güneş İstifa Edecek mi?

2020 Avrupa Kupasında grup maçlarında sadece 1 gol atabilen ve grupta hiç maç kazanamayan millilerimiz, Dünya Kupası gruplarının 6. maçında da Hollanda karşısında 6-1 kaybetti. Eleştirilerin hedefi olan teknik direktör Şenol Güneş’in istifası konuşuluyor. Şenol Güneş’in şu an istifa edip etmeyeceği belli değil. Şenol Güneş bu konuyla alakalı henüz bir açıklama yapmadı.

Türkiye geçtiğimiz aylarda oynanan Avrupa Kupasında İtalya, İsviçre, Galler ile birlikte mücadele veren millilerimiz, bu grupta hiç maç kazanamamış ve hatta yalnızca 1 gol bulabilmişti. Oldukça yetenekli futbolcuların yer aldığı kadroya rağmen alınan bu sonuçlar ağır şekilde eleştirilirken, şu sıralar oynanan Dünya Kupası elemelerinde alınan sonuçlar da işin tuzu biberi oldu.

blank

Türkiye milli takımından oldukça zayıf bir kadroya sahip olan Karadağ karşısına 2-0 öne geçmesine rağmen skoru koruyamayan ve beraberlikle sahadan ayrılan milliler, grubun en zayıf takımı olan ve daha hiç bir maçta puan alamayan Cebelitarık maçının ilk yarısında gol bulamamıştı. Bu maçı 3-0 kazanmasına rağmen, Şenol Güneş’in sahaya sürdüğü kadro oldukça eleştirilmişti. Bu akşam ise adeta Türk futbol tarihine kara bir gece olarak yazıldı.

Bu akşam oynanan ve Türkiye’nin dünya kupasında geleceğini ciddi bir maç olan karşılaşmada Hollanda’ya konuk olan millilerimiz 6-1 maçı kaybetti. Uzun süredir süregelen sıkıntıların bir türlü çözülememiş olmasında en büyük pay sahibinin Şenol Güneş’te olduğu konuşuluyor. Avrupa Kupalarında mücadele eden ve başarısız olan kadroda ısrar etmesi ve aynı oyuncuları yeniden sahaya sürmesi Şenol Güneş’in en çok eleştirildiği nokta oldu.