Ana sayfa Futbol Leeds United’dan yeni stadyum kuralları

Leeds United’dan yeni stadyum kuralları

blank

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Leeds United, maç günlerinde çocukların sahaya girmeleri halinde ailelerinin 1 yıl boyunca maçlardan men edileceğini açıkladı.

Leeds United, maç günlerinde uygulanan güvenlik önlemlerine ilişkin yeni bir bilgilendirme yayınladı. Kulüp’ten yapılan açıklamada, sahanın “kırmızı alan” olduğu vurgulanırken hiçbir şekilde taraftarların sahaya girmesine izin verilmeyeceği belirtildi.

Açıklamada, “Herhangi bir zamanda taraftarların sahaya girmemesi kesinlikle yasaktır ve bu suçtur. Maç günlerinde saha, yedek kulübeleri, sahaya çıkış tüneli ve soyunma odaları girilmemesi gereken yerlerdir. Oyuncuları ve teknik ekibi korumak kulübün bir politikası olduğu gibi sahaya giren taraftarlar için cezai işlem uygulanacaktır. Sahaya giren genç taraftarlara hiçbir şekilde tölerans gösterilmeyecektir ve bu durumun yaşanması halinde aileleri bir yıl boyunca maçlardan men edilecektir. Taraftarımızın Elland Road’da yarattığı atmosfer harika fakat ilk önceliğimiz güvenliği sağlamak.” ifadeleri yer aldı.

Leeds United bu sezon İngiltere Premier Lig’de şu ana kadar 19 maçta aldığı 4 galibiyet 7 beraberlik ve 8 mağlubiyet ile 19 puan topladı.