İtalya Kırılması Güç Bir Rekora İmza Attı

0

Son Avrupa şampiyonu İtalya bir rekora imza attı. Dün akşam oynanan İsviçre maçından beraberlikle ayrılan İtalyanlar dünyanın en uzun yenilmezlik serisi yakalayan milli takımı unvanını kazandı.

Geçtiğimiz aylarda oynanan 2020 Avrupa Şampiyonasında karşılaştığı tüm rakiplerini bir bir geçerek şampiyonluğa ulaşan İtalya, 2022 Dünya Kupası gruplarında bir de rekora imza attı. Son oynanan 36 maçında bileği bükülemeyen İtalyanlar, dünyanın en süre yenilmezlik serisi yakalaya milli takımı olmayı başardı. 35 maçla zirveyi Brezilya ve Almanya ile paylaşan İtalya, son maçında da yenilmeyerek rekorun sahibi oldu.

Roberto Mancini yönetimindeki İtalya A Milli Futbol takımı geçtiğimiz 3 senelik periyotta çıktığı hiç bir maçı kaybetmedi. Bu dönemde EURO 2020, Uluslar Ligi, Dünya Kupası Elemeleri gibi bir çok önemli organizasyona katılan İtalya’yı mağlup edebilen hiç bir rakibi olmadı. Dünyanın önce gelen milli takımlarından, İngiltere, İspanya Belçika Hollanda gibi rakiplerle karşılaşan İtalyanlar, özellikle önem verdikleri savunmalarının da yardımıyla bu zorlu rakipleri karşısında hiç mağlup olmadı.

EURO 2020 Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olduktan sonra 2022 Dünya Kupası C grubunda mücadele eden İtalya, 11 puanla bu guruptaki liderliğini de sürdürüyor. Son 36 maçında da kaybetmeyen İtalyanlar, 8 Eylül tarihinde grubun tek puansız takımı olan Litvanya ile karşı karşıya gelecek. İtalya’nın evinde oynanacak olan bu karşılaşmada İtalyanların rekoru geliştirerek 37 maça çıkarması bekleniyor. Dünya Kupası C grubunda lider durumda olan İtalya 5 maçta kalesinde sadece 1 gol görürken, son sırada yer alan rakibi Litvanya ise 4 maçta sadece 1 gol atabildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.