Ana sayfa Galatasaray Galatasaray Yüksek Maliyetli Oyunculara Veda Edecek! Falcao Gitti

Galatasaray Yüksek Maliyetli Oyunculara Veda Edecek! Falcao Gitti

blank

Bir yandan şampiyonluk ve UEFA Avrupa Kupası’nda başarı elde etmek için kadrosunu güçlendiren Galatasaray, öte yandan yüksek maliyetli ve verim alamadığı oyuncularla yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Kadroda revizyona giden cimbomda sürpriz isimler takımdan gönderilecek.

Galatasray’ın büyük umutlarla kadrosuna kattığı bazı oyuncular, beklenen performansı veremedi. Yıldız oyuncuların maliyetlerinin yüksek olduğu da aşikar. Ayrıca bu sezon uygulanmaya başlanan yabancı sınırı da takımda oynatılacak oyuncuların seçilmesinde büyük zorluklar çıkarıyor. Dolayısıyla teknik direktör Fatih Terim, elindeki bazı oyunculardan faydalanamıyor. Bu sebeple bazı oyuncularla yollar ayrılacak.

Falcao İle Yollar Ayrıldı

Galatasaray taraftarını en çok heyecanlandıran transferler arasına girmeyi başaran Falcao, ne yazık ki Galatasray’da beklenen performansı gösteremedi. Sarı kırmızılı takıma geldiğinden beri uzun süren sakatlıklarıyla eleştirilen Falcao, hem beklenen performansı gösterememesi, hem de yüksek maliyeti nedeniyle artık takıma yük olmaya başladı.

blank

Bu sezon uygulanmaya başlayan yabancı sınırlaması kuralına göre, sahada en fazla 8 yabancı oyuncu bulunabiliyor. Bu durum da takımların daha çok yerli oyunculara yönelmesine neden oluyor. Bu sebepten dolayı kadro kurmakta zaman zaman zorlanan teknik adamlar, verim alamadıkları yabancı oyuncularla yolların ayrılması hususunda raporlar vermeye başladı.

Fatih Terim Ayrılık Sinyallerini Vermişti

Galatasaray’ın Süper Lig’in 3. haftasında oynadığı Kasımpaşa maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik direktör Fatih Terim, transferler hakkında da bazı açıklamalarda bulunmuştu. Tecrübeli teknik adam maliyeti yüksek ancak performansı düşük bazı oyuncularla yolların ayrılacağı yönünde bazı açıklamalarda bulunmuştu.

blank

Galatasaray’da maliyeti yüksek ve performansı düşük yabancı oyuncu denince akıllara ilk gelen isim olan Radamel Falcao ile sözleşmenin fesih edildiği resmen açıklandı.

Galatasaray, takım maliyetini düşürmek üzere Rayn Babel’le de yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Babel ve Falcao’nun Galatasaray’a toplam yıllık maliyeti 8 milyon euroyu buluyor. Verim alamadığı sadece 2 oyuncuya her yıl 8 milyon euro maaş vermek istemeyen sarı kırmızılı ekip, Babel’i de gözden çıkardı.

Bazı Oyunculardan Kar Edilecek

Galatasaray, kadroda düşünmediği bazı oyuncular için gelen teklifleri değerlendirmeye de başladı. Mostafa Mohammet gibi genç, yetenekli ancak verim alınamayan oyuncular için karlı transferler gerçekleştirmek isteyen cimbom, Bourdeaux tarafından gelen teklifi kabul etmiş, Mostafa Fransa’ya giderek sağlık kontrollerinden geçmişti.

blank

Ancak bu transfer son anda iptal oldu. Galatasaray’da kiralık olarak forma giyen Mohammed’in bonservisini elinde bulunduran Zamalek kulübü, bu transferin gerçekleşmesini engelledi. Galatasaray, elinde bulundurduğu 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonunu kullanarak Mohammed’in bonservisini alacak ve daha sonra oyuncuyu karlı bir şekilde Bourdeaux’a satacaktı. Ancak Zamalek, Galatasaray’ın ödemelerini zamanında yapmadığını ileri sürerek bu transferin gerçekleşmesini engelledi.