Ana sayfa Galatasaray Galatasaray Kadın Futbolunda da Yarışmaya Başlayacak

Galatasaray Kadın Futbolunda da Yarışmaya Başlayacak

blank

Ülkemizin en köklü kulüplerinden biri olan Galatasaray, artık kadın futbolu alanında da mücadele edecek. Erkek futbolu alanında ülkemizin en iyi takımlarından biri olan, Avrupa’da ülkemizin elde ettiği en büyük başarı olan UEFA Avrupa Kupasının sahibi olan Galatasaray’ın kadın futbol takımı, başkan yardımcısı Rezan Epözdemir tarafından açıklandı.

Son yıllarda giderek daha fazla rağbet görmeye başlayan kadın futboluna bir takım daha eklendi. Ülkemizin en köklü kulüplerinden biri olan Galatasaray, kadın futbol takımının hayata geçirildiğini açıkladı. Böylelikle ülkemizde kadınların futbola olan ilgisi de artarken, futbolcu olma hayali kuran kadınlar için yeni bir fırsat daha doğmuş oldu.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, kadın futbol takımı ile birlikte kadınlarımızın gücünü gösterebilecekleri bir alan daha ortaya çıktığını söyledi. Kadınların futbolun içinde daha fazla yer almasıyla birlikte, futbolun da daha renkli bir hal alacağını dile getiren Epözdemir, takımı kuralı 1 ay oldu dedi. Takımın başına teknik direktör olarak Nurcan Çelik’i getirdiklerini söyleyen Epözdemir, Çelik’in kadın futbolunun Türkiye’de en önde gelen isimlerinden biri olduğunu ve kanseri 2 kez alt edecek kadar da güçlü bir kadın olduğunu söyledi.

blank

Var olan bir kadın futbol takımını satın aldıklarına dair çıkan haberleri de yanıtlayan başkan, “Hiç bir takımı satın almadık. Yeni baştan bir takım kurduk. Hocamızla anlaştık ve transferler çalışmalarımız devam ediyor. Sadece TFF’ye statü konusunda bir başvuruda bulunduk. Kulübümüzün mevcut bir erkek futbol takımı olduğundan, Süper Lig’de mücadele eden ve daha önce şampiyon olan kulüplerin kadın futbol takımlarının da Süper Lig’de mücadele etmesini istedik. Bu konuda TFF görüş almak üzere UEFA’ya yazı yazdı. Bu yazının sonucuna göre mücadele edeceğimiz kulvar da belli olacak.” dedi.

Kadın futboluna ciddi manada bir yatırım yaptıklarını söyleyen başkan, “Kadın futbol takımımız için tesis çalışmalarına da başladık. Küçükçekmece’de yapmayı planladığımız tesis için belediyeyle de görüşmeleri tamamladık. Kadın futbol takımımızın rahatlıkla çalışması için onlara özel yeni bir tesis kuruyoruz.” dedi.