Ana sayfa Spor Formula 1’de Hamilton, Türkiye GP’ye son sıradan başlayabilir

Formula 1’de Hamilton, Türkiye GP’ye son sıradan başlayabilir

blank

Trfutbol.com – Formula 1’de 7 şampiyonluğu bulunan Mercedes takımının İngiliz pilotu Lewis Hamilton, İstanbul’da sezonun 16. yarışı olan Türkiye Grand Prix’sine son sıradan başlayabilir.

Bu sezon aracında üç kez güç ünitesi değiştiren Hamilton, bu durumun tekrar etmesi halinde bu sezon İstanbul’daki yarışa son yerden başlamakla cezalandırılacak.

İngiliz basınına konuşan Mercedes direktörü Toto Wolff, “Bunu yapabiliriz ancak bu konudaki nihai kararı henüz vermedik” dedi. dedim.

Mercedes araçlarında en önemli sorunun dayanıklılık olduğunu vurgulayan Wolff, “Araçtaki sarsıntı gibi diğer sorunlarla da ilgilenebilirsiniz ancak dayanıklılık en önemli konu. Burada bir sorununuz varsa çıkmama tehlikesi var. yarışı bitirebilmek. Bu yönde bir değişiklik yaparsak bu durum ortadan kalkar. İkinci veya üçüncü sırada yarışırız. Tamamlayabiliriz, tamam çünkü Formula 1 uzun bir maraton.” değerlendirmesini yaptı.

Bu sezon Hamilton ile çekişmeli bir şampiyonluk mücadelesine giren Red Bull-Honda sürücüsü Max Verstappen, sezonun 15. yarışı olan Rusya Grand Prix’si öncesi aracında dördüncü kez güç ünitesini değiştirmek zorunda kaldı ve start cezasına çarptırıldı. son yerden yarış. Buna rağmen Hollandalı sürücü yarışı Hamilton’dan sonra ikinci sırada bitirmeyi başardı.

Bu sezon Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda Hamilton, sürücüler klasmanında Verstappen’in iki puan önünde lider durumda. Şampiyonada, sürdürülebilirlik ve çevresel nedenlerle bir sezonda en fazla üç güç ünitesi değişikliğine izin veriliyor.