Ana sayfa Son Dakika Formula 1 Türkiye GP Gün Gün Yarış Programı 2021

Formula 1 Türkiye GP Gün Gün Yarış Programı 2021

blank

Trfutbol.com – Formula 1 Türkiye ne zaman? F1 İstanbul GP saat kaçta ve hangi kanalda yayınlanacak? Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun 16. yarışı olan Türkiye Grand Prix’si, şampiyonluk için mücadele eden Lewis Hamilton ile Max Verstappen arasındaki mücadeleye sahne olacak. Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 16. etabı olan Türkiye Grand Prix’sinde heyecan yarın başlayacak.

Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek olan etabın ilk antrenman turları yarın 11.30’da yapılacak. Saat 15.00’te başlayacak ikinci eğitim turları ile ilk gün tamamlanacak.

Organizasyonda 9 Ekim Cumartesi günü saat 12.00’de pilotlar üçüncü eğitim turu için piste çıkacak. Aynı gün saat 15.00’te eleme turları yapılacaktır.

Türkiye Grand Prix’si 10 Ekim Pazar günü saat 15.00’te 5,3 kilometrelik pistte 58 turda koşulacak yarışla sona erecek.

16. etapta Lewis Hamilton ve Max Verstappen mücadele edecek

Geçen yıl İstanbul’da podyumun zirvesine tırmanan Mercedes’in İngiliz pilotu Hamilton, arka arkaya 5, toplamda 8 şampiyonluk kazanmak için kalan 6 yarışı en az kayıpla geride bırakmanın hesaplarını yapıyor. Türkiye’nin yanı sıra.

Red Bull’un bu sezon 11 kez podyuma çıkan Hollandalı sürücüsü Verstappen, hem kariyerinin ilk şampiyonluğunu kazanmak hem de Hamilton’ın galibiyet serisini bitirmek için bu fırsatı değerlendirmek istiyor.

Sezon sonu yaklaşırken iki sürücü arasındaki rekabet sporseverleri ekrana kilitlemeye yetiyor. 12 Eylül’de İtalya Grand Prix’sinde çarpışan iki sürücü yarış dışı kalırken, Hamilton F1 araçlarındaki “halo” sistemi sayesinde ölümden döndü.

26 Eylül’deki Rusya Grand Prix’si de iki sürücünün şampiyonluğu ne kadar çok istediğini gösteren bir podyum töreniyle sona erdi. Bu sezon güç ünitesini dördüncü kez değiştiren ve yarışa son yerden başlayan Verstappen harika bir başlangıç ​​yaparak ikinci olurken, son turlarda yanlış lastikle yağmura yakalanan Hamilton, yarışı kazanmayı başardı. uygun hareketlerle podyumun zirvesine ulaşın.

Formula 1 Türkiye GP ne zaman? Saat kaçta?

Formula 1 Türkiye GP için gün gün, saat saat program şu şekilde

8 Ekim Cuma, 11.30: 1. Antrenman turları
8 Ekim Cuma, 13.00: Basın toplantısı
8 Ekim Cuma, 15.00: 2. Antrenman turları
9 Ekim Cumartesi, 12.00: 3. Antrenman turları
9 Ekim Cumartesi, 15.00: Sıralama turları
10 Ekim Pazar, 15.00: Yarış

Formula 1 Türkiye GP hangi kanalda?

Formula 1’de antrenman turları, basın toplantısı, sıralama turları ve yarış S Sport 2 ve S Sport Plus kanallarından canlı yayınlanacak.

Sezon sonu yaklaşırken iki sürücü arasındaki rekabet sporseverleri ekrana kilitlemeye yetiyor. 12 Eylül’de İtalya Grand Prix’sinde çarpışan iki sürücü yarış dışı kalırken, Hamilton F1 araçlarındaki “halo” sistemi sayesinde ölümden döndü.

26 Eylül’deki Rusya Grand Prix’si de iki sürücünün şampiyonluğu ne kadar çok istediğini gösteren bir podyum töreniyle sona erdi. Bu sezon güç ünitesini dördüncü kez değiştiren ve yarışa son yerden başlayan Verstappen, harika bir başlangıç ​​yaparak ikinci olurken, son turlarda yanlış lastikle yağmura yakalanan Hamilton, yarışı kazanmayı başardı. uygun hareketlerle podyumun zirvesine ulaşın.