Ana sayfa Voleybol Sırbistan’ı Geçemedik! Teşekkürler Filenin Sultanları

Sırbistan’ı Geçemedik! Teşekkürler Filenin Sultanları

blank

Trfutbol.com – Kadın Voleybolu Avrupa Şampiyonasında mücadele eden A Milli Kadın Voleybolu takımımız, yarı final mücadelesinde Sırbistan karşısında ne yazık ki mağlup oldu. İlk seti kazana millilerimiz, 4 set süren maçta sonraki 3 seti kaybetti ve ne yazık ki finale çıkamadı.

Sırbistan’ı Geçemedik!

Avrupa Şampiyonasında fırtına gibi esen filenin Sultanları, yarı finale gelene kadar rakip tanımaksızın karşısına çıkan tüm takımları adeta sahadan silmişti. Bu zamana kadar namağlup gelen filenin sultanları, finale bir adım kala karşılaştığı Sırbistan karşısında ne yazık ki maçı 3-1 kaybetti.

Teşekkürler Filenin Sultanları

Sırbistan karşısında final bileti arayan filenin Sultanları, ilk sete iyi başladı. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan karşılaşmanın ilk seti uzatmaya gitti ve illilerimiz ilk seti 34-32 kazandı. İkinci set de aynı şekilde kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Uzayan 2. seti bu kez 26-28’lik skorla Sırbistan kazandı ve setlerde durum 1-1’e geldi. 3. set de tıpkı ilk iki set gibi inanılmaz bir mücadele halinde geçti. Millilerimiz son ana kadar kafa kafaya götürdüğü sette yapılan bir servis hatasıyla seti 25-23 kaybetti.

blank

Filenin Sultanları, son şampiyon Sırbistan’a kolay teslim olmayacağını, hatta maçı kazanabileceğini ilk 3 sette sahaya koyduğu oyunla göstermiş oldu. Kıl payı kaybedilen setlerle maç 1-2’ye geldi ve Sırbistan için galibiyet sati başladı. 4. sette Sırbistan daha diri kalan taraf oldu. Üst üste sayıları alan Sırplar, ne yazık ki millilerimize karşı üstünlük sağladı. Son sette moral ve fizik olarak bir adım geride kalan filenin sultanları bu seti 13-25 kaybetti ve Sırbistan durumu 1-3’e getirerek maçı kazandı.

İnanılmaz bir mücadele gösteren filenin sultanları, son Avrupa Şampiyonu Sırbistan karşısında sahaya koyduğu oyunla Avrupa Şampiyonu olacak potansiyele sahip olduğunu da göstermiş oldu. Bu maça kadar namağlup şekilde gelen ve sadece 2 set kaybeden filenin sultanları finale sadece 1 adım kala turnuvadan elenmiş oldu.

Millilerimiz bu sonuçla kupaya giden yoldan elense de, Avrupa 3. olmak üzere yarın yeniden sahada olacak. Bugün oynanacak olan Hollanda – İtalya maçında mağlup olan taraf, yarın filenin sultanlarının karşısında 3.lük mücadelesinde rakip olarak çıkacak. Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonasında final ise Sırbistan ile Hollanda – İtalya karşılaşmasında galip gelen taraf arasında oynanacak.