Filenin Sultanları Avrupa Üçüncüsü Oldu

0

Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası yarı final karşılaşmasında Sırbistan’a kaybederek üçüncülük maçına çıkan Filenin Sultanları, Hollanda’yı mağlup ederek Avrupa üçüncüsü oldu.

Avrupa Şampiyonasında ilk 7 maçında rakiplerini sahadan silen filenin sultanları, inanılmaz bir performans göstererek yarı finale kadar yükseldi. Yarı finalde son şampiyon Sırbistan ile karşılaşan millilerimiz, kıyasıya bir mücadeleye sahne olan mücadelede ne yazık ki mağlup oldu. İlk iki seti uzatmalara giden, 3. set ise 25-23 biten maçtı millilerimiz 3-1 gibi bir skorla kaybetti.

Yarı finalde Sırbistan’a elenen filenin sultanları, İtalya karşısında mağlup olan Hollanda ile üçüncülük maçında karşı karşıya geldi. İlk seti bariz bir şekilde üstün götüren filenin sultanları ilk seti 25-20 kazanmayı başardı.

İkinci sete Hollanda hızlı başlasa da kısa sürede toparlanan millilerimiz yeniden üstünlüğü eline aldı. İlk sette olduğu gibi ikinci sette de oldukça başarılı bir oyun sergileyen filenin sultanları, ikinci seti de önde kapatmayı bildi. Millilerimiz oldukça hızlı oynanan ikinci seti de Ebrar Karakurt’un noktayı koymasıyla birlikte 25-20 kazandı ve setlerde skoru 2-0’a getirdi.

3. Sete millilerimizin servisiyle başlandı. İlk iki sette olduğu gibi üstünlüğünü rakibinin üzerinde hissettiren filenin sultanları bir an olsun oyundan düşmedi. Setin ilk bölümüne iyi başlayan Hollanda farkı 4’e kadar çıkarınca molamız geldi. Moladan iyi dönen filenin sultanları farkı kapatmayı başardı. Büyük bölümü Hollanda’nın üstünlüğü ile geçen setti millilerimiz 20-20’ye kadar getirmeyi başardı. Seti 25-23 kazanan millilerimiz üçüncülük maçında da hiç set kaybetmeden 3-0 kazandı.

Avrupa Şampiyonasında inanılmaz bir performans gösteren millilerimiz üçüncülük maçında Hollanda’yı da zorlanmadan geçerek Avrupa üçüncüsü olmayı başardı. Tüm oyuncularımızın üst düzey performans gösterdiği turnuvaya özellikle Ebrar Karakurt’un smaçları damgasını vurdu. Takımımızın en skorer isimlerinden biri olan Ebrar, oldukça dikkat çekti. Ayrıca Hande Baladın da sürekli yükselen performansını bu maçta da gösterdi.

Türk kadınının gücünü tüm dünyaya gösteren filenin sultanları, Avrupa Kupasından üçüncülükle döndü ve tüm ülkeyi gururlandırmayı başardı.

Milli takımımız Avrupa şampiyonasında toplamda 9 maç yaptı ve bu maçlardan sadece yarı final maçında Sırbistana karşı kaybetti. Kalan 8 maçını da kazanan filenin sultanları bu maçlarda rakiplerine sadece 2 set verdi. Bu muhteşem performans millilerimize bronz madalya kazandırdı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.