Ana sayfa Voleybol Filenin Sultanları Avrupa Üçüncülüğü İçin Sahada

Filenin Sultanları Avrupa Üçüncülüğü İçin Sahada

Avrupa Kadın Voleybolu Şampiyonası’nda Yarı finalde Sırbistan’a mağlup olan filenin sultanları, bugün Hollanda ile üçüncülük maçına çıkacak. Tüm maçlarını kazanarak yarı finale kadar gelen millilerimiz için bu maç Avrupa Kupasındaki son maç olacak.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol takımımız, Avrupa Kupasında emin adımlarla yoluna devam ederken 2019 Avrupa Şampiyonasında finalde karşılaştığımız Sırbistan ile bu kez yarı finalde karşılaştı. Son sete kadar kıyasıya bir mücadele halinde geçen maçı millilerimiz 3-1 kaybetti. Bu sonuçla Sırbistan finale çıkarken, filenin sultanları ise üçüncülük maçı için Hollanda ile karşılaşacak.

blank

Avrupa Kadın Voleybolu Şampiyonası’nda adeta fırtına gibi esen A Milli Voleybol takımımız, Grup aşaması, Son 16 ve çeyrek final müsabakalarının tamamını kazandı. Rakip tanımaksızın oynadıkları oyunla herkesi büyüleyen filenin sultanları, yarı finale gelene kadar çıktığı maçlarda sadece 2 set kaybetti. Olağan üstü bir performansla yarı finale gelen millilerimiz, son şampiyon Sırbistan karşısına final için çıktı.

2019’da finalde karşılaştığımız Sırbistan ile şimdi de yarı finalde karşılaşan millilerimiz yine maça çok iyi başladı. Uzatmalara giden ilk seti kazanan filenin sultanları, yine uzatmaya giden 2. seti ise kaybetti. 3. setin sonlarında yapılan bireysel hatalarla set 23-25 tamamlandı ve Sırbistan durumu 2-1’e getirdi. 4. sete çıkan millilerimiz bu sette ise ne yazık ki Sırbistan’a direnemedi ve aç 3-1 bitti. 2019’da kupayı kaptırdığımız Sırbistan’a bu kez de finali kaptırmış oldu.

blank

Yarı finalin diğer ayağında ise Hollanda ile İtalya karşılaştı. Hollanda’yı geçen İtalya, finalde Sırbistan’ın rakibi olurken, Hollanda ise üçüncülük maçında filenin sultanları ile karşılaşacak.

Türkiye – Hollanda Voleybol Maçı Saat Kaçta? Hangi Kanalda?

Avrupa 3. olarak ülkemize madalya ile dönmek isteyen A Milli Kadın Voleybol takımımızın Hollanda ile karşılaşacağı maç Saat: 18:00’de başlayacak. Türkiye – Hollanda voleybol maçı TRT1 ekranlarından naklen yayınlanacak.