Fenerbahçe’den Ayrılan İsimler Şoke Etti

0

Son günlerde çıkan transfer haberleriyle dikkat çeken Fenerbahçe, takıma katılan oyuncuların yanında ayrılan oyuncularla da tüm dikkatleri üzerine çekti. Takımda isteneni veremeyen bazı oyuncular takımdan ayrıldı.

Fenerbahçe, bu sezon şampiyon olma isteğiyle takımda tamamen yeni bir yapılanmaya gitti. Sezon başında göreve gelen Vitor Pereira ile birlikte oyun anlayışı da değişen sarı lacivertli ekipte, takımın formasyonu da değişti. Vitor Pereira ile birlikte 3’lü savunma anlayışıyla oynamaya başlayan Fenerbahçe, artık daha ofansif bir oyun tarzı tercih ediyor. 3-4-4 formasyonunu benimseyen Vitor Pereira, takıma katılacak oyuncuların da bu sisteme adapte edebileceği oyuncular olmasını istedi. Ayrıca Fenerbahçe’nin beklediği performansı alamadığı bazı oyuncuları da kiralık formülüyle takımdan uzaklaştırdığı göze çarpıyor.

Samatta Kiralık Olarak Takımdan Ayrıldı

Fenerbahçe sezon başında Enner Valencia’nın sakatlığı nedeniyle oynayamadığı maçlarda bariz bir şekilde gol sıkıntısı çekti. Bu dönemde forma şansı bulan Samatta bu şansı iyi değerlendiremedi. Geçtiğimiz sezon İngiltere Premier Lig ekiplerinden Aston Villa’dan transfer edilen Samatta, Bu sezon Belçika ekiplerinden Antwerp’de kiralık olarak forma giyecek.

Ayrıca yine geçtiğimiz sezon Fenerbahçe forması giymeye başlayan Uruguaylı savunma oyuncusu Mauricio Lemos’da beklenen performansı gösteremedi. Fenerbahçe hem Samatta, hem de Mauricio Lemos’a bir şans daha verebilmek adına iki oyuncuyu da kiralık olarak başka takımlara gönderdi. Lemos’da Belçika’nın Beerschot takımında kiralık olarak top koşturacak.

Fenerbahçe’den ayrılan bir diğer oyuncu da Diego Perotti oldu. Samatta ve Lemos’dan farklı olarak Perotti’nin sözleşmesi karşılıklı olarak Feshedildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.