Ana sayfa Fenerbahçe Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci Sakatlık Şoku

Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci Sakatlık Şoku

İrfan Can Kahveci Sakatlık
İrfan Can Kahveci Sakatlık

Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci sakatlık şoku yaşanıyor. Spor Toto Süper Lig’de kendi evinde Başakşehir ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe maçı 10 kaybetti. Maç sırasında Tolga Ciğerci ile girdiği pozisyonda sakatlanan İrfan Can Kahveci oyundan çıkmak zorunda kaldı. Yıldız oyuncunun yapılan kontroller sonrası son sakatlık durumu netleşti. Sarı lacivertli takım resmi siteden bu sakatlık ile ilgili bir açıklama yaptı. 26 yaşındaki yıldız futbolcunun omuz baş kısmında non deplase denilen bir kırık tespit edilerek Fenerbahçe kulübü bu durum hakkında açıklama yaptı.

Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci’nin Sakatlık Açıklaması

Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci sakatlık durumu belli oldu. Medipol Başakşehir maçında girdiği bir mücadelede omzundan sakatlanan oyuncu, daha sonra oyundan çıkmak zorunda kalmıştı. Yıldız oyuncunun sağlık durumuyla ilgili yapılan tetkiklerin ardından kulüp bir bilgilendirme yaptı. Bu bilgilendirmede, 26 yaşındaki İrfan Can Kahveci ile ilgili sakatlanma durumunun omuz baş kısmında yer alan non deplase kırık olduğu bildirildi. Geçen sezon Galatasaray ile rekabet yapılarak transfer edilen oyuncu bir türlü sakatlıklardan kurtulamadı. Büyük beklentilerle Fenerbahçe’ye gelen oyuncu, sakatlıklar yüzünden bir türlü istenilen formunu yakalayamadı. İrfan Can Kahveci Fenerbahçe forması giymeye başladıktan sonra altıncı kez sakatlandı. İrfan Can Kahveci, altıncı kez sakatlığı nedeniyle sahalardan uzak kalarak takımını yalnız bırakacak. Oyuncunun sahalara dönüş süresi ile alakalı herhangi bir bilgi kulüp tarafından açıklanmadı.

Kulüp tarafından yapılan açıklamada:

Kulüp Medipol Başakşehir maçında darbe alarak sakatlanan oyuncunun oyundan çıkmak zorunda kaldığını belirtti. Fenerbahçe Kulübü İrfan Can Kahveci’nin Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde gerçekleştirilen tetkik sonucunda omuz başında non deplase kırığı tespit edildiği ve oyuncunun tedavisinin başladığı belirtildi. İrfan Can Kahveci sakatlık süresi henüz belli değil.