Ana sayfa Fenerbahçe Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı Kuracağını Duyurdu

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı Kuracağını Duyurdu

blank

Trfutbol.com – Son dakika haberi Fenerbahçe Kulübü, kadın futbol takımı kuracağını duyurdu. Açıklamada, kadın futbol takımının şampiyonluklarla kulübü gururlandıracağına ve gelecek nesillere örnek teşkil edeceğine inanıldığı belirtildi.

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı Kuruluyor

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Fenerbahçe olarak önemli bir adım daha atıyoruz, UEFA’nın Avrupa’nın gelişime en açık alanı olarak belirlediği, yoğun desteğiyle desteklenen kadın futbolunda yer alacağız. Dünyanın birçok ülkesinde ilgi gören ve her geçen gün gelişen bu alanda yer alacağımızı ve başarı çıtasını daha da yukarılara taşımayı misyon edindiğimizi duyururuz.” söylendi.

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı Geleceğe Örnek Olacak

Kadınların her zaman Fenerbahçe için çok özel ve önemli bir yeri olduğunu vurgulayan şunları kaydetti:

“Kadın erkek eşitliğini sağlamak ve kadın ve kız çocuklarının toplumun her alanına katılımını artırmak amacıyla Birleşmiş Milletler’in hayata geçirdiği ‘HeForShe’ ile dünyada bir ilk olarak güçlerini birleştiren Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, her alanda olduğu gibi futbolda da kadın temsilini destekliyoruz. Gelecekte olduğu gibi gelecekte de tarihe geçeceklerine, kadın futbol takımımızın kulübümüze şampiyonluklar yaşatacağına ve geleceğe güzel bir örnek olacağına inanıyoruz.”