Ana sayfa Futbol Fenerbahçe, Diego Rossi İle Yol Ayrımında

Fenerbahçe, Diego Rossi İle Yol Ayrımında

Diego Rossi
Diego Rossi

Fenerbahçe, Diego Rossi İle Yol Ayrımında

Fenerbahçe’de Diego Rossi ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Spor Toto Süper Lig için şampiyonluk parolasıyla başlayan Fenerbahçe, istediğini bulamadı. Lider Trabzonspor ile arasında 20 puan olan Fenerbahçe, hedef olarak kendine Türkiye Kupası ve UEFA Konferans Ligi’ni belirledi. Bu iki kupada mutlu sona ulaşmayı isteyen Fenerbahçe, transfer çalışmalarını bu yönde devam ettiriyor. Fenerbahçe’de transfer yapılmasının yanı sıra ayrılık yaşayan oyuncular da olabilir. Bu isimlerin başında Diego Rossi yer alıyor. Bu oyuncu Fenerbahçe’nin sezon başı transferleri arasında en flaş transferlerinden biriydi. Fakat piyasa değeri 18 milyon € olan bu oyuncu istediği performansı Türkiye’de gösteremedi. Los Angeles takımından kiralanan oyuncu, bir türlü istikrar tutturamadı. Yaşanan son gelişmelerin ardından oyuncunun ismi UEFA konferansla ilgili listesinde de yer almadı. Son zamanlarda sıkıntı yaşandığı bilinen oyuncu, bu gelişmenin ardından gemileri yaktı. Uruguaylı yıldız, Fenerbahçe yönetimine ayrılık kararı aldığını bildirdi. 

Diego Rossi Ayrılık Yolunda

Fenerbahçe’nin kadrosunda şu anda 13 yabancı oyuncu mevcut. Kurallar gereği Fenerbahçe’nin bir yabancı oyuncu daha alma hakkı var. Fakat iki tane yabancı oyuncu transfer etmek için Fenerbahçe’nin en az bir yabancı oyuncu göndermesi gerekiyor. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Fenerbahçeli Diego Rossi’nin takımdan ayrılması bekleniyor. Bu oyuncunun Brezilya ekiplerinden Flamengo takımına önerildiği ve cevap beklendiği belirtiliyor. Ayrıca takım içerisinde başka ayrılıkların da yaşanması gün içerisinde mümkün. Fenerbahçe’nin ara transfer sezonunun son anlarının nasıl kapatacağı merak ediliyor.

Eğer Fenerbahçe’de Uruguaylı yıldız takımdan gönderilirse 2 yabancı oyuncu alma hakkı olacak. Fenerbahçe’nin Diego Rossi ve transferler hakkında nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. Başka isimlerin de takımdan ayrılması halinde köklü değişikliklerin sezon bitmeden başlaması bekleniyor.