Ana sayfa Haberler Ethereum Fiyat Analizi: Düşüşün Devam Etmesi Bekleniyor

Ethereum Fiyat Analizi: Düşüşün Devam Etmesi Bekleniyor

blank

Kripto para piyasalarında Bitcoin öncülüğünde aşağı yönlü bir seyir sürüyor. Lider kripto para, son 24 saat içerisinde 43.571 dolardan 41.000 dolara kadar geriledi. Bu gerilemeye paralel olarak, altcoin piyasalarında ciddi kayıplar yaşanıyor. Lider altcoin haftalık olarak %15’in üzerinde bir kayıp göstererek yatırımcılarını endişelendiriyor. Kripto para analistleri, ETH fiyatında %10’un üzerinde bir düşüşün daha görülebileceğini belirtiyor. İşte Ethereum için takip edilmesi gereken fiyat seviyeleri.

Ethereum Fiyatı Ciddi Düşüşe Hazırlanıyor

Kripto para analisti Sarah Tran Ethereum fiyatı üzerinde, düşüş momentumunun hız kazandığını ve ETH’nin %10’luk bir düşüşün eşiğinde olduğunu belirtiyor. Kripto para analisti, ayıların 2.853 doları hedeflediğini ve bu hedefe paralel olarak satıcılarda bir artış görüldüğünün altını çiziyor. Deneyimli analist, 3.164 dolarda yer alan desteğin kaybedilmesi halinde boğaların ciddi bir güç kaybı yaşayacağını bildiriyor. Tran, ETH grafiğinde satış baskısının artması ​​ve güçlü bir destek bulunamaması durumunda fiyatın %10’luk bir kayıp ile 2,853 dolara düşeceğinin altını çiziyor. Ancak analist şu anda piyasalarda panik satışlarının hakim olduğunu ve bu satışların son bulabileceğini de belirtiyor.

Sarah Tran gerçekleştirdiği teknik analizde, Ethereum fiyatının daha önce 12 saatlik grafikte simetrik bir üçgen formasyonu oluşturduğunu belirtmişti. Tran lider altcoin fiyatının, Simetrik Üçgen’in alt direnç bandını kaybettiğini ifade ediyor. Analist, bu direncin kaybedilmesine paralel olarak düşüş görünümünün ortaya çıktığının altını çiziyor. Sarah Tran, ETH’nin Simetrik Üçgen formasyonu görünümünü kaybetmesinden itibaren bakıldığında, 2.853 dolara doğru %25’lik bir kaybın görülebileceğini belirtiyor:

“Simetrik Üçgen’den 2.853 dolara doğru %25’lik bir düşüş görülebilir. ETH, şimdiden bu karamsar hedefe ulaşmanın yarısına geldi bile.”

Ethereum İçin Destek Noktaları

Sarah Tran, lider altcoin için çok fazla direnç noktası bulunmadığını belirtiyor. Deneyimli kripto para analisti, bulunduğumuz fiyat seviyesinde yalnıza 3.164 dolar ve 2.979 dolar seviyelerinin destek görevi görebileceğine değinirken, bu destek seviyelerinin Ethereum fiyatını tutamaması durumunda düşüşün 2.853 dolara kadar süreceğini düşünüyor:

“Ne yazık ki Ethereum fiyatı için çok sayıda güvenilir savunma hattı yok gibi görünüyor. İlk destek noktası 26 Eylül’de görülen zirve olan 3.164 dolarda yer alıyor. Bir sonraki destek seviyesi ise 24 Eylül’ün zirvesi olan 2.979 dolarda görülecek. Bununla birlikte, lider altcoin yukarıda belirtilen seviyelere tutunamazsa, Momentum Ters Çevirme Göstergesi (MRI) ve %127,2 Fibonacci uzatma seviyesi tarafından verilen destek çizgisine denk gelecek şekilde, 2.853 dolara kadar düşebilir.”

Intotheblock– Para Giriş/Çıkış Fiyatı (IOMAP) Modeli.

On-chain verileri inceleyen Sarah Tran, “Para Girişi/Çıkış Fiyatı” (IOMAP) modelini baz alarak 3.175 dolarda bir başka destek seviyesinin görüldüğünü bildiriyor. Deneyimli analist, 2.893 dolarda ise IOMAP modeline göre ikinci desteğin bulunduğunu belirtiyor:

“Ethereum fiyatı için ilk destek hattının, ortalama 3.175 dolar fiyatla 792.000 ETH satın alan, 952.000 adresten oluşan en büyük alıcı kümesinin yakınında oluştuğu gözleniyor. Bununla birlikte, ETH yukarıda belirtilen desteği kaybederse, 580.000 adresin ortalama 2.893 dolar fiyatla 669.000 ETH satın aldığı bir sonraki en büyük alıcı kümesinden destek bulabilir.”

Satış Baskısı Ortadan Kalkabilir

Kripto para analisti Sarah Tran, boğaların toparlanması ve pazar hakimiyetini ele geçirmesi durumunda Ethereum’un pek çok direnç ile karşılaşacağını bildiriyor. Tran, boğaların fiyatı yukarı çekerken karşılaşacağı ilk direncin 3.625 dolarda yer aldığını bildiriyor:

“Düşüş senaryosunun aksine boğalar performanslarını tersine çevirmeyi başarırsa, ilk direnç noktası ile %78,6 Fibonacci düzeltme seviyesine denk gelen 3.625 dolarda karşılaşırlar. 10 günlük Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) yer alan 3.697 dolar ise bir diğer direnç noktasını oluşturuyor. Ethereum fiyatının yükselişini sürdürmesi halinde karşılaşacağı son direnç ise %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesine denk gelen 3.891 dolarda yer alıyor.”