Ana sayfa Haberler Ethereum Balinalarının Dipten Aldığı 3 Altcoin

Ethereum Balinalarının Dipten Aldığı 3 Altcoin

blank

Kripto para piyasası yeni yılın ilk sert hareketini aşağı yönlü gerçekleştirirken balinalar altcoin alımlarına hız verdi. Bazı kripto para uzmanlarına göre bu sene on kat artış göstermesi beklenen Chainlink (LINK), yeni güncellemeler ve Opera ortaklığı ile adından söz ettiren Polygon (MATIC) ve metaverse dünyasındaki en etkili oyun platformlarından biri olan Gala Games (GALA) son yirmi dört saatte Ethereum balinalarının en çok satın aldığı 3 altcoin oldu.

Popüler Altcoin Polygon (MATIC) Zirvede

Bitcoin’in FED açıklamalarının ardından bir gecede %10 değer kaybetmesi altcoin piyasasını sarstı. “Aşırı korku” psikolojisine geçen kısa vade yatırımcılarının panik satışları ve kaldıraçlı işlemlerin devreye girmesi, değer kayıplarının boyutlarını artıran unsurlar arasında değerlendiriliyor.

Ethereum ekosisteminde faaliyet gösteren ikinci katman blok zincir uygulamaları için ölçekleme çözümü sunan MATIC son yirmi dört saatte %11,3 değer kaybetti. Değer kaybına rağmen MATIC, Ethereum balinalarının son yirmi dört saatte en çok satın aldığı altcoin oldu.

MATIC, resmi blog sayfasından yayınladığı bir makale ile 2022 yılında devreye sokacağı üç önemli gelişmeyi duyurdu. Bunlar arasında popüler internet tarayıcısı Opera ile yapılan ortaklık sonucu başlatılan bazı projelerin faaliyete geçmesi de yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar; The Sandbox (SAND), Decentraland (MANA), Curve (CRV) ve AAVE gibi bazı önemli blok zincir projelerine, başlatılacak olan Opera uygulamaları üzerinden bağlanabilecek.

Ethereum, Avalanche (AVAX), Polygon ve Fantom (FTM) gibi bazı önemli blok zincir platformlarında yüklü miktarda kripto para tutan hesapları takip eden WhaleStats’a göre değer kayıplarının ardından bir Ethereum balinası 2,9 milyon dolar değerinde MATIC aldı.

Polygon balinaları ise son 30 günde en çok Bloktopia (BLOK) alımı gerçekleştirdi. BLOK henüz Binance ve Coinbase gibi popüler kripto para borsalarında listelenmiyor.

2022 yılında patlama yapması beklenen altcoinlerin başında Chainlink geliyor. Gerçekleştirdiği başarılı analizler sayesinde çok sayıda kripto para yatırımcısı tarafından takip edilen Michael van de Poppe, bu sene yeni bir altcoin rallisi beklediğini açıkladı. Analiste göre ralli başlamadan önce BTC fiyatı 40 bin dolar civarına gerileyecek. Son değer kayıpları ile BTC fiyatının 42 bin dolar bölgesine gerilemesi Poppe’un beklediği rallinin başlangıç işareti olabilir.

Poppe yeni rallide LINK’in 100 dolar seviyesine yükseleceğini öngörüyor. Son bir haftada %25 değer kazanan LINK %5,2 ile son yirmi dört saatte en az değer kaybeden kripto para birimleri arasında bulunuyor. LINK şu anda 24,26 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Oracle platformları arasında piyasa değerine göre en iyi kripto para birimine sahip olan Chainlink, Associated Press ile ortaklık yaptı. Bu ortaklık sayesinde merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarına bilgi sağlama konusunda önemli bir adım attı.

LINK aynı zamanda Avalanche ekosisteminde en çok işlem gören altcoinler arasına da girmeyi başardı. AVAX balinaları LINK yanında WAVAX ve TIME gibi kripto para birimlerine yatırım yapıyor. Ancak AVAX balinaları son yirmi dört saatte en çok Tether, USD Coin ve DAI gibi sabit kripto para birimlerine yatırım yapmış.

Ethereum balinaları SAND ve MANA gibi popüler metaverse kripto para birimlerine de yatırım yapıyor. Ancak balinaların hem son yirmi dört saatte hem de son bir ayda en çok yatırım yaptığı metaverse platformu Gala Games oldu. GALA token kullanan Mirandus, Spider Tank ve Walking Dead gibi oyunlarda kullanılan NFT itemleri yoğun bir ilgi görüyor. Gala Games oyunları aynı zamanda 2022’de patlama yapabilecek 12 metaverse projesi arasında da gösteriliyor.