Ana sayfa Haberler Ethereum Balinaları Altcoin Yatırımlarına Devam Ediyor

Ethereum Balinaları Altcoin Yatırımlarına Devam Ediyor

blank

Kripto para piyasalarında Bitcoin öncülüğünde aşağı yönlü bir seyir sürüyor. Lider kripto para, son 24 saat içerisinde 42.511 dolardan 40.610 dolara kadar geriledi. Bu gerilemeye paralel olarak, altcoin piyasalarında ciddi kayıplar yaşanıyor. Lider altcoin Ethereum, haftalık olarak %15’in üzerinde bir kayıp göstererek yatırımcılarını endişelendiriyor. Öte yandan Ethereum balinalarının ETH ve altcoin alımları devam ediyor. İşte ETH balinalarının sepetlerine eklediği altcoinler ve yaşanan en son gelişmeler.

Bir Balina Ethereum Tabanlı Altcoin’e 36.500.000 Dolar Harcadı

Dünyanın en büyük Ethereum (ETH) balinalarının kripto para piyasalarında ciddi bir geri çekilme yaşanmasına rağmen yüz milyonlarca dolarlık altcoin alımı yaptığı görülüyor. Balinaların davranışlarını takip eden WhaleStats oldukça ilginç veriler sunuyor. Gelen verilere göre, Ethereum balinaları uzun bir süredir, katman-2 ETH protokolü olan Polygon’a (MATIC), FTX Token’e (FTT), Oracle ağı Chainlink’e (LINK) ve merkeziyetsiz finans protokolü Aave’ye (AAVE) yatırım yapıyor. Ayrıca bu listeye son zamanlarda Enjin Coin (ENJ) de dahil olmayı başardı.

Whalestats’tan gelen verilere göre 557. en büyük Ethereum balinası, 1.049.990 adet FTX Token satın aldı. Balina, yaptığı bu devasa FTX alımı ile 36,5 milyon doların üzerinde bir yatırım gerçekleştirdi. Aynı balina cüzdanı üzerinden 8,8 milyon dolar karşılığında, 4.250.000 adet MATIC tokeni de satın alındı. Ayrıca WhaleStats verilerine göre, 557. en büyük balina cüzdanında 3,6 milyon dolar değerinde 17.893 AAVE ve yaklaşık 1,5 milyon dolar değerinde 61.401 LINK bulunduruyor. Bu haber yazılırken WhaleStats, Light olarak bilinen, dördüncü en büyük ETH balinasının, yaklaşık 1,5 milyon dolar değerinde 624.989 ENJ taşıdığını da bildirdi.

Balinalar GameFi ve Stablecoinlere Yöneliyor

WhaleStats tarafından son 24 saatlik satın alma davranışlarına göre derlenen bir listede, ETH balinaları tarafından en fazla satın alınan ilk on altcoin arasında ilk sırada Ethereum geliyor. Lider altcoinin hemen ardından ise stablecoin olan USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) yer alıyor. Balinaların cüzdanlarında LINK 4. sırada, MATIC 5. sırada ve Wrapped Bitcoin (WBTC) 6. sırada yer ediniyor. Balinaların en fazla yatırımda bulunduğu 7. ve 10. altcoin ise oyna-kazan tokenleri olan Yield Guild Games (YGG) ve Gala Games (GALA) oluyor. Kripto borsası MXC Foundation (MCX) ve ENJ ise sırasıyla 8. ve 9. sıradan listeye giriyor.

Kaynak: Whalestats

Kripto para piyasalarında en son geri çekilme sırasında balinalar arasında görülen genel eğilim, stablecoinleri ve oyun tokenlerini öne çıkardı. Listede görüldüğü üzere, Ethereum balinaları tarafından satın alınan en büyük yatırım miktarları sırasıyla 77.952 ve 64.077 tokenle USDC ve USDT’ye oldu.

Ethereum Fiyat Analizi

Kripto para analisti Sarah Tran Ethereum fiyatı üzerinde, düşüş momentumunun hız kazandığını ve ETH’nin %10’luk bir düşüşün eşiğinde olduğunu belirtiyor. Kripto para analisti, ayıların 2.853 doları hedeflediğini ve bu hedefe paralel olarak satıcılarda bir artış görüldüğünün altını çiziyor. Deneyimli analist, 3.164 dolarda yer alan desteğin kaybedilmesi halinde boğaların ciddi bir güç kaybı yaşayacağını bildiriyor. Tran, ETH grafiğinde satış baskısının artması ​​ve güçlü bir destek bulunamaması durumunda fiyatın %10’luk bir kayıp ile 2,853 dolara düşeceğinin altını çiziyor.

Sarah Tran, boğaların toparlanması ve pazar hakimiyetini ele geçirmesi durumunda Ethereum’un pek çok direnç ile karşılaşacağını bildiriyor. Tran, boğaların fiyatı yukarı çekerken karşılaşacağı ilk direncin 3.625 dolarda yer aldığını bildiriyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.