El Salvador Resmi Olarak Bitcoin’i Yasal İlan Etti

0

BTC/USD, 52.709.0 dolara ve 51.062.0 dolara düştükten sonra 52.676.0 dolarda kapandı. BTC/USD Pazartesi günü art arda yedinci seansta yükseliş momentumunu sürdürdü ve dört ayın en yüksek seviyesi olan 52.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

El Salvador Resmi Olarak Bitcoin’i Yasal İlan Etti

Bitcoin, kripto para biriminin ülke Başkanı Nayib Bukele’nin duyurusundan El Salvador’da resmi olarak yasal ihale ilan edilmesinden bir gün önce tahtada yüksekti. Ülkenin ilk 200 BTC’sini son tarihten önce aldığını ve gelecekte çok daha fazlasını satın almayı planladığını söyledi.

El Salvador’dan bitcoin alımı, Bitcoin’i bilançosuna koyan ve rezervlerinde tutan dünyadaki ilk ülke olduğu anlamına geliyor. Rezervlerine bir kripto para birimi eklemek, ülkenin geleceği konusunda sağlam bir bahis yapabilir. Sınırlı 21 milyon BTC arzı nedeniyle hiçbir hükümetin veya merkez bankasının daha fazla basamayacağı servetin tasarrufu ve büyümesi, türünün ilk örneği olduğu için bir ülke için benzersiz bir deneyim olacaktır.

El Salvador Kongresi 150 Milyon Dolar Yaratmak İçin Yasayı Onayladı

Bitcoin’in yasal ihale haline gelmesine hazırlık olarak, El Salvador Kongresi, bitcoin’den ABD dolarına dönüşümleri kolaylaştırmak için 150 milyon dolarlık bir fon oluşturmak için 31 Ağustos’ta bir yasayı onayladı. Bu arada, giderek artan sayıda bitcoin destekçisi, El Salvador’un Bitcoin Yasasına desteklerini göstermek için 30$ değerinde BTC satın almayı planlıyordu. Başkan Nayib Bukele, hükümetin Chivo adlı bitcoin cüzdanını kullanan herkese 40. değerinde BTC vereceğine söz verdi.

Ayrıca, 200’den fazla ATM ve hükümetin Chivo cüzdanını içeren 50 banka şubesi, kullanıcıların komisyon ödemeden para yatırıp para çektiği ülkenin farklı yerlerine kuruldu. BTC/USD, Bitcoin Yasasının lansmanı için hazırlıkların tadını çıkarıyordu ve Pazartesi günü gemide yüksek kaldı. Bu arada, Meksika’nın önde gelen bankacılık ve perakende şirketi Group Elektra’nın sahibi Ricardo Salinas Pliego, Pazartesi günü şirketin Elektra mağaza ağına Bitcoin’in ikinci katman çözümlerini entegre ederek Bitcoin Lightning Network’ü desteklemeye hazır olduğunu duyurdu.

Elektra’dan yeni ödeme sisteminin lansmanı yakında başlayacak ve kullanıcılar MuunWallet aracılığıyla bitcoin’de satın alma yapabilecek ve bu da Meksika’da benimsenmeyi artıracak. Bununla birlikte, Meksika Merkez Bankası, Pleigo’nun müşterilere bitcoin’e erişim sağlama planlarını hızla geri çekti ve varlık sınıfıyla ilgili riskler nedeniyle sanal varlıkların Meksika’nın finansal sisteminde yasaklandığını yineledi. Bu haber, BTC/USD fiyatlarına karşı karışık bir duygu uyandırdı ve kripto para birimi yükseliş yolunu takip etmeye devam etti.

Bitcoin Madencileri Houston’da Bir Buluşma Düzenledi

Ek olarak, petrol üreticileri ve bitcoin madencileri olası yerinde kripto madenciliği fırsatlarını tartışmak için Houston’da bir buluşma ayarladıkça BTC/USD fiyatları Pazartesi günü yükseldi. İttifak hakkında konuşmak için toplantıya 200’den fazla yatırımcı katıldı ve bu ittifakın gerçekleşip gerçekleşemeyeceğini öğrenmek için sadece petrol üreticilerinin kaynaklarını daha verimli yönetmelerini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda madencilere doğrudan kaynak kullanımı da fayda sağlayacaktır. aksi takdirde boşa harcanacak enerji.

Dahası, Bitcoin, Ether ve diğer kriptoların yükselen fiyatları göz önüne alındığında, Vietnam son zamanlarda sektöre daha fazla insanın katılmasıyla kripto madenciliği ekipmanlarına olan talebin arttığını bildirdi. Bitcoin 51.000 doların üzerinde birkaç ayın en yüksek seviyesinde işlem görüyor ve Vietnam’daki insanları kripto madenciliğine odaklanmaya itti.

Ho Chi Minh City’de kripto madenciliği ekipmanı tedarik eden bir mağaza zincirine sahip bir girişimci, satışların Eylül ayı başlarında geçen ayın rakamlarına göre üç katına çıktığını açıkladı. Bu aynı zamanda BTC.USD fiyatlarını da destekledi ve daha da yükseltti.

Bitcoin (BTC/USD) Teknik Görünümü – 52149,0’da Pivot Nokta Desteği

Ana para birimi BTC/USD, Salı günü 52,642’de pozitif bir trendle işlem görüyor ve anında destek 52.300’de. Aşağı yönde, parite 51.650’de başka bir destek seviyesini test ediyor. 51.650 destek seviyesinin kırılması ise BTC/USD çiftini 51.200 ve 50.850 seviyelerini desteklemeye açıyor.

Bitcoin (BTC/USD) Günlük Teknik Seviyeleri

Destek Direnci

51589.0 53236.0

50502.0 53796.0

49942,0 54883.0

Pivot Noktası: 52149,0

52.850 direnç seviyesinin kırılması ise Bitcoin’i 53.450 ve 54.025 seviyelerine maruz bırakıyor. Bitcoin’in RSI ve 50 EMA’sı yükseliş eğilimini destekliyor. Sonuç olarak, yükseliş eğilimi hala onun üzerinde güçlü olduğu ve bunun tersi olduğu için dikkat 52.150’de kalmalı. İyi şanlar!

Leave A Reply

Your email address will not be published.