Ana sayfa Son Dakika Coinbase, 1,5 milyar dolar borç almaya hazırlanıyor

Coinbase, 1,5 milyar dolar borç almaya hazırlanıyor

blank

Trfutbol.com – ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, bu hafta tahvil yatırımcılarından 1,5 milyar dolar borç almaya hazırlanıyor, bu da Wall Street’te henüz olgunlaşmamış endüstrinin artan kabulünün bir işareti.

Coinbase Pazartesi günü yaptığı açıklamada, biri 10 yıl vadeli ve diğeri yedi yıl vadeli olmak üzere iki tahvil aracılığıyla nakdi borç almak istediğini söyledi. İşleme aşina olan kişilere göre, anlaşma, Pazartesi sabahı potansiyel yatırımcılarla yapılacak bir görüşmeyle Goldman Sachs tarafından yönetiliyor.

Borç anlaşması, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, kullanıcıların kripto para varlıklarından faiz kazanmalarını sağlayacak Lend adlı bir ürünü piyasaya sürme planları nedeniyle Coinbase’i dava etme tehdidinden kısa bir süre sonra geldi.

Coinbase, bu yılın başlarında konvertibl bir banknotla 1,4 milyar dolardan fazla borç alarak nakit toplamak için borç piyasalarını ilk kez kullanmıyor.

Bununla birlikte, şirket ilk kez daha fazla dayanak noktası tahvil yatırımcısından borç almaya çalıştı. Bağış toplama başarılı olursa, kripto para birimi endüstrisi ve geleneksel sermaye kaynaklarına erişme yeteneği için bir dönüm noktası olacaktır.

Tahvil anlaşması, getiriye aç yatırımcıların bu ay bir dizi şirketten düzinelerce tahvil teklifi almasıyla, borç piyasalarında öfkeli bir kaynak yaratma zamanında geliyor.

Köpüklü tahvil piyasaları, şirket ucuz borçlanma maliyetlerinden yararlanmaya çalıştığı için Salı günü tamamlanması beklenen Coinbase’in fon toplaması için iyiye işaret ediyor.

Görüşmeler hakkında doğrudan bilgisi olan bir kişiye göre, tahviller başlangıçta yedi yıllık tahvil için yüzde dörde ve 10 yıllık tahvil için yüzde beşe yakın bir kuponla yatırımcılara pazarlanıyor.

Bu, Ice Data Services tarafından yürütülen ve ortalama süresi yaklaşık dört yıl olan bir endekse göre, yüksek getirili tahvil piyasası için ortalama yüzde 3,9 ile karşılaştırılıyor.

Şirket bir basın açıklamasında, “Bu sermaye artırımı, zaten güçlü olan bilançomuzu düşük maliyetli sermaye ile desteklemek için bir fırsatı temsil ediyor” dedi.

Coinbase, anlaşmadan elde edilen geliri, ürün geliştirme ve satın alma yatırımları da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için kullanmayı planladığını söyledi.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, tahvil anlaşmasını yüksek getirili spektrumun üst ucunda, yatırım yapılabilir olarak kabul edilme eşiğine yakın olarak derecelendirmesini beklediğini söyledi.

Nisan ayında hisselerini halka açık olarak listeleyen borsa, büyük kripto para birimleri fiyatlarındaki vahşi dalgalanmaların artırdığı ticaret gelirleri ile ikinci çeyrek için tampon kazançlar bildirdi.

Net gelir, ilk çeyreğe göre yüzde 27 ve 2020’nin ikinci çeyreğine göre yüzde 1.000’den fazla artarak 2 milyar doları aştı. Net gelir aynı dönemde 32 milyon dolardan 1.6 milyar dolara yükseldi.

Şirket ayrıca ayak izini yurtdışına genişletmek istiyor. Coinbase, geçen ay Mitsubishi UFJ Financial Group ile Japon bankasının müşterilerine mevcut banka hesapları aracılığıyla borsaya erişim sağlamak için bir anlaşma imzaladı.