Ana sayfa Futbol Caner Erkin’in cezası indirildi

Caner Erkin’in cezası indirildi

blank

Fatih Karagümrük’te forma giyen Caner Erkin’in, Fenerbahçe maçında gördüğü kırmızı kart sonrası aldığı üç maçlık ceza indirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, VavaCars Fatih Karagümrüklü futbolcu Caner Erkin’e verilen 3 resmi maçtan men cezasını 1 maça indirdi.

Caner Erkin’in cezası indirildi

TFF’den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Vavacars Fatih Karagümrük Kulübü’nün, futbolcusu Caner Erkin ile ilgili Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 28.12.2021 tarih E.2021-2022/519 – K.2021-2022/621 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; Vavacars Fatih Karagümrük Kulübü’nün futbolcusu Caner Erkin’in, ihraç öncesi ve ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36/1-a ve 35/4. maddeleri uyarınca verilen 3 resmi müsabakadan men ve 39.000,00 TL para cezasının; izlenen görüntülerde fiziksel temas bulunmaması ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun benzer olaylarda verdiği kararları dikkate alındığında cezada alt sınırdan uzaklaşmayı gerektiren bir sebep bulunmadığından 1 resmi müsabakadan men ve 13.000,00 TL para cezası şeklinde PFDK kararının düzeltilerek onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.”

Ahmet Ağaoğlu: Caner Erkin Trabzonspor'u rüyasında görür İlginizi Çekebilir Ahmet Ağaoğlu: Caner Erkin Trabzonspor’u rüyasında görür