Ana sayfa Futbol Brezilya-Arjantin Dünya Kupası eleme maçında skandal!

Brezilya-Arjantin Dünya Kupası eleme maçında skandal!

blank

TRfutbol.com – Son dakika haberi: Brezilya-Arjantin 2022 FIFA Dünya Kupası eleme maçı, sağlık görevlilerinin müdahalesiyle durduruldu. Brezilya ve Arjantin arasındaki bir Dünya Kupası elemeleri, Brezilya sağlık yetkililerinin karantina kurallarını çiğnediklerini söyledikleri üç Arjantinli oyuncunun katılımına itiraz etmesi üzerine Pazar günü başladıktan sadece birkaç dakika sonra durduruldu.

2022 Dünya Kupası Güney Amerika Grup Elemeleri’nde dünya futbolunun iki devi; Brezilya ile Arjantin karşı karşıya gelecekti ancak büyük olaylar çıktı. Arena Corinthians Stadı’ndaki mücadele saat 22.00’de başladı ve TRT Spor’dan canlı olarak ekranlara geldi ancak 5. dakikada büyük olaylar çıktı.

Brezilya-Arjantin Dünya Kupası eleme maçında skandal

Arjantin, hakemlerin maçı durdurmak için sahaya girmesinin ardından Corinthians Arena’da sahayı terk etti.

Oyuncular soyunma odasına gitti, ancak iki teknik direktör, Arjantin kaptanı Lionel Messi ve Brezilyalı oyuncularla birlikte birkaç dakika sonra saha kenarında toplanarak stopaj konusunu görüştü.

Maçın devam edip etmeyeceği belli değildi.

Olay, Brezilya’nın sağlık düzenleyicisi Anvisa’nın dört Arjantinli oyuncunun tecrit etmesi gerektiğini ve maçta oynayamayacağını söylemesinden birkaç saat sonra meydana geldi.

Üçlü, İngiltere Premier Ligi’nde oynayan dört Arjantinli oyuncu arasındaydı.

Brezilya kurallarına göre, ülkeye girmeden önceki 14 gün içinde Birleşik Krallık’ta bulunan ziyaretçilerin varışta 14 gün karantinaya almaları gerekiyor.

Brezilya’nın sağlık düzenleyicisi, dördünün göçmenlik formları hakkında bilgi vermediğini ve Pazar günü verilen ayrıntıların “yanlış” olduğunu doğruladıklarını söyledi.

Anvisa yaptığı açıklamada, “Anvisa, durumu ciddi bir sağlık riski olarak değerlendiriyor ve bu nedenle yerel sağlık yetkililerinden, herhangi bir etkinliğe katılmaları durdurulan ve Brezilya topraklarında kalmalarının engellenmesi gereken oyuncuların derhal karantinaya alınmasını istedi.” dedi.

İngiltere Premier Ligi kulüplerinde oynayan oyuncular Aston Villa’dan Emiliano Buendia ve Emiliano Martinez ile Tottenham Hotspur’dan Giovani Lo Celso ve Cristian Romero.

Yine de herhangi bir işlem yapılmadı ve üçlünün Buendia ile birlikte Arjantin ekibiyle otelden stadyuma seyahat etmesine izin verildi.

Karışıklık, Güney Amerika’da bu ayki üç Dünya Kupası eleme maçı için birkaç önemli oyuncuyu soyan kurallara karşı devam eden öfkenin ortasında ortaya çıkıyor.

Brezilya, Arjantin maçı için dokuz kilit adama sahip değil ve diğer Güney Amerika takımları da bazı Avrupa kulüplerinin oyuncularının kıtaya seyahat etmesine izin vermeme kararı nedeniyle oyuncularını kaybetti.

Dönüşte karantinaya almak zorunda kalacaklar ve kulüpler sonraki lig maçları için oyuncularını kaybetmek istemiyorlar.

Aston Villa, iki Emilianos’un Brezilya maçından sonra kulüplerine dönmeyi ve Salı günü Arjantin’in Bolivya’ya karşı maçını kaçırmayı kabul ettiğini söyledi. Arjantin Futbol Federasyonu ise üç maçı da oynayacaklarını söyledi.

Brezilya şu anda Güney Amerika eleme grubunda Katar 2022’de ikinci sıradaki Arjantin’in altı puan önünde lider durumda. İlk dördü otomatik olarak Katar’a hak kazanır.