Ana sayfa Beşiktaş Beşiktaş Vida İle Sözleşme Yenilemek İstiyor

Beşiktaş Vida İle Sözleşme Yenilemek İstiyor

blank

Beşiktaş savunma hattının en önemli oyuncularından biri olan Domagoj Vida ile yoluna devam etmek istiyor. Sözleşmesi yıl sonunda sona erecek olan Hırvat futbolcuyu kaybetmek istemeyen siyah beyazlılar, Vida’ya yeni bir sözleşme teklif etti.

Beşiktaş’ın 2018 yılında kadrosuna kattığı ve savunmanın bel kemiği haline gelen Domagoj Vida’nın sözleşmesi yaz sezonunda sona erecek. Takımın en önemli oyuncularından biri olan Vida’yı kaybetmek istemeyen siyah beyazlılar, oyuncuya bir teklifte bulundu. Vida ise cevap vermek için milli aranın sonuna kadar süre istedi.

blank

Vida Maaş İndirimini Kabul Edecek mi?

Beşiktaş’ın 2018 yılında Ukrayna’nın Dinamo Kiev takımından kadrosuna kattığı Domagoj Vida’nın sözleşmesi haziran ayında son bulacak. Vida’nın geldiği günden bu yana savunmanın göbeğinde sıkıntı çekmeyen ve Vida’nın sahada olduğu maçlarda daha güvenilir bir top oynayan siyah beyazlılar ise Vida’yı kaybetmek istemiyor. Yönetim Hırvat stopere yeni bir sözleşme teklifinde bulundu.

Domagoj Vida halihazırda Beşiktaş’tan yıllık maaş olarak 3.5 milyon euro alıyor. Sözleşme yenilemek için Vida ile görüşen yönetim ise, yeni sözleşmede bu ücretin yarısı olan 1.75 milyon euro önerdi. Beşiktaş kadrosundaki yüksek maaşlı oyunculardan biri olan Vida’nın bu teklifi henüz kabul etmediği gelen bilgiler arasında. Hırvatistan milli takımının da önemli oyuncularından biri olan Vida’nin, bu teklifi değerlendirmek üzere milli aranın sonuna kadar süre istediği öğrenildi.

Geçtiğimiz sezon savunmada verdiği güvenin yanında attığı şık gollerle de dikkat çeken Domagoj Vida, Beşiktaş taraftarının da en çok sevdiği oyunculardan biri. Beşiktaş, şu an 32 yaşında olan Vida’ya 2 yıllık sözleşme önerdi.