Ana sayfa Basketbol Beşiktaş Trabzonspor Maçında da Eksik

Beşiktaş Trabzonspor Maçında da Eksik

blank

Son zamanlarda eksiklerden başını alamayan Beşiktaş, lig serüvenindeki belki en önemli maç olan Trabzonspor karşısına da bazı oyuncularından mahrum olarak çıkacak. Sezon başında belki de en iyi kadroyu kuran ancak bir türlü ideal 11’ini sahaya süremediği için hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde zor günler geçiren Beşiktaş, Trabzonspor karşısında galibiyet bulup yeniden morallenmenin peşinde.

Sporting’e 4-0 yenilerek Şampiyonlar Ligi’ne grup aşamasında veda eden, UEFA Avrupa Ligi ihtimali de mucizelere kalan Beşiktaş, Trabzonspor maçıyla birlikte artık tüm konsantrasyonunu lige verecek.

Avrupa’da 4’de 0 çeken siyah beyazlılar, ligde ise inişli çıkışlı bir grafik sergiliyor. 11 maçta; 6 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 mağlubiyeti bulunan Beşiktaş, 20 puanla 4’üncü sırada ve lider Trabzonspor’un 7 puan gerisinde.

Avrupa’da 4’de 0 çeken siyah beyazlılar, ligde ise inişli çıkışlı bir grafik sergiliyor. 11 maçta; 6 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 mağlubiyeti bulunan Beşiktaş, 20 puanla 4’üncü sırada ve lider Trabzonspor’un 7 puan gerisinde.

BATSHUAYI VE CAN DIŞINDA EKSİK GÖRÜNMÜYOR

Beşiktaş’ın Trabzonspor’a karşı bir eksik dışında ideale yakın bir kadro ile sahaya çıkması bekleniyor. Tam hazır olmadıkları için Portekiz’e götürülmeyen N’koudou ve Pjanic ile son anda sakatlanan Vida ve Rosier’in Trabzonspor karşılaşmasında oynamasına engel bir durum olmadığı öğrenildi. Yine sakatlığı süren Batshuayi ve Can Bozdoğan’ın ise oynama ihitmalinin bulunmadığı da ifade edildi.

Teknik direktör Sergen Yalçın’ın kalede bu kez Mert Günok’a şans vermesi sürpriz sayılmayacak bir değişim olacak. Geri dörtlüyü Rosier, Welinton, Vida ve Umut Meraş’tan oluşturacak Sergen Yalçın’ın defansif orta sahası her zaman olduğu gibi Josef de Souza olacak.

Hücum hattında iki alternatifi bulunan siyah beyazlılarda Ghezzal, Pjanic, Teixeira, Larin ve Güven ilk tercih gibi görünürken, Ghezzal, Pjanic, Teixeira, N’Koudou ve Larin de ikinci alternatif olarak duruyor. Ancak; N’Koudou’nun sakatlıktan yeni çıkması ve 90 dakikayı çıkartacak kondisyonunun olmaması birinci altenatifi daha kuvvetli kılıyor.

Siyah-beyazlıların Trabzonspor karşısındaki muhtemel 11’i şöyle: Mert Günok – Rosier, Welinton, Vida, Umut Meraş, Josef, Ghezzal, Pjanic, Teixeira, Larin, Güven Yalçın.