Ana sayfa Beşiktaş Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Toplantısı: Borç Miktarı 4 Milyar 382 Milyon

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Toplantısı: Borç Miktarı 4 Milyar 382 Milyon

blank

Trfutbol.com – Beşiktaş Kulübü’nün 2021 yılı 2. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı başladı. Beşiktaş Kulübü’nün borcunun 4 milyar 382 milyon 188 bin 257 lira olduğu açıklandı. Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Toplantısı sonrası alınan kararlar ve Beşiktaş futbol takımının borç miktarı takımın sevenleri tarafından merak ediliyor.

Vodafone Park’ta düzenlenen 2021 yılı 2. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Denetim Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel üyelere finansal konularda bilgi verdi.

30 Haziran 2021 itibarıyla toplam borcun 520 milyon 638 bin 315 lirasının kulüpler birliğine ait olduğunu vurgulayan Tuncel, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ’nin borcunun 3 milyar 861 milyon 549 bin 942 lira olduğunu söyledi.

Yamantürk: Borcumuz Euro olarak yüzde 12 arttı

Vodafone Park’ta düzenlenen toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, kulübün borcunun euro bazında yüzde 12 arttığını söyledi.

blank

Kulübün mali durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Yamantürk, “Borcumuz euro olarak yüzde 12 arttı. Finansal borçların tüm borçlara oranı yüzde 66 oldu. Bu beni biraz korkuttu. Toplam borcumuz 423 milyon Euro’ya geldi. Bence bu borç hala ödenebilir. Son 3 aylık borcumuz döviz cinsinden.” “381’den 423 milyon avroya 40 milyon avroluk bir artış var. Borcumuzun yüzde 30’u 122 milyon avro olan kısa vadeli borç.” ifadeleri kullandı.

Başkan ve yönetimlerin görev süreleri boyunca mali olarak sorumlu olmaları gerektiğini vurgulayan Yamantürk, “Tüzük çalışmaları devam ediyor. Başkan ve yönetimi, görev süreleri boyunca mali olarak sorumlu olmalıdır. Kulübü 100 ile ödünç alırsanız ve 101 ile ayrılırsanız, Bunu isterdim 1. Kulübün dibine saatli bomba bırakmak isterdim Hayır artık devlet getiriyor bunu tüzüğün başından beri bunu konuşuyoruz hırsız çıkarsa ne yaparız Kulübün dibine saatli bomba bırakıp sonra ‘Geleceğimi garanti ettim, 3-5 yıl yatarım’ derse kaybedecek bir şey yok. Yapabileceğimiz bir şey yok. Toplum olarak, ahlaki olarak değişmemiz gerekiyor.” dedi.

blank

Türkiye’de futbolun yanlış yönetildiğini savunan Yamantürk, “Türkiye ile kıyaslanamayacak olan Kıbrıs Rum Kesimi sıralamalarda üstümüze çıktı. Ne nüfusunu ne ekonomisini Türkiye ile kıyaslayamazsınız. 3 teknik direktör değişti. Ligin ilk 3 haftası. Türkiye’de parası olan adam her şeyi bildiğini sanıyor. Öyle bir şey yok. Teknik direktörü arayıp hangi taktiği oynaması gerektiğini söyleyen başkanlar var.” dedi.

Geçen sezon kazanılan şampiyonluk için yönetim kurulu başkanı Ahmet Nur Çebi ve yönetimine teşekkür eden Yamantürk, “Statsız şampiyon olmuştuk, şimdi de seyircisiz şampiyon olduk. Son haftada bir gözümüzle televizyondan kendi maçımızı bir gözümüzle de Malatyaspor’un ahlaklı namuslu kalecisini izliyorduk. Çok güzel bir performans gösterdi o gün. İnanılmaz toplar çıkardı. Şampiyon olduk. Santrafor haricinde şampiyon takımı tuttular. Çok ciddi transferler yaptılar. Umarım bu yıl da başarılı oluruz ve altına girdiğimiz finansal yüklerin altından kalkarız.” değerlendirmesini yaptı.