Ana sayfa Beşiktaş Beşiktaş Galibiyet Serisi Yakalayamadı

Beşiktaş Galibiyet Serisi Yakalayamadı

Beşiktaş galibiyet serisi
Beşiktaş galibiyet serisi

Son şampiyon etiketi ile lige başlayan Beşiktaş galibiyet serisi yakalayamadı. Sezon başından beri bir türlü Beşiktaş istediği sonuçlara ulaşamadı. Şampiyonluk potasından erken düşen Beşiktaş, aynı zamanda istedikleri skoru almaya bir türlü başaramadı. Beşiktaş, bu sezon boyunca fazla bir galibiyet serisi yakalayamadı. Beşiktaş’ın en büyük galibiyet serisi 3 maç oldu. Üstelik Beşiktaş sadece bir kez bu 3 maçlık galibiyet serisini yakaladı. Bunun dışında Beşiktaş’ın herhangi bir galibiyet serisi yok. Beşiktaş’ın özellikle deplasman maçlarında ki karnesi oldukça kötü. Sezon başından beri 12 kez deplasmanda oynayan Beşiktaş, ligde sadece 2 deplasman galibiyeti aldı. Siyah beyazlı takım, deplasmanda 12 maçta yalnızca 11 puan alırken içerde oynadığı 12 maçta 26 puan aldı.

Beşiktaş Galibiyet Serisi Hedefini Tutturamıyor 

Beşiktaş galibiyet serisi hedefini bir türlü tutturamıyor. Sezona Sergen Yalçın ile başlayan Beşiktaş, daha sonra Sergen Yalçın istifa etmesiyle görevi Önder Karaveli’ye verdi. Önder Karaveli idaresindeki Beşiktaş yine etkili bir başlangıç yapamadı. Bununla birlikte Önder Karaveli yönetimindeki Kara Kartal, bir türlü galibiyet serisi tutturamadı. Kendisine sürekli seri galibiyetler hedefi koyan Beşiktaş, hiçbir şekilde bunu başaramadı. Ara transfer döneminde bazı kararlar alan Beşiktaş, daha sonrasında yeni transferlerin de takıma monte ederek galibiyet serisine başlamak istiyor.

 

Beşiktaş galibiyet serisini başlatarak sezonun kalanında ligi en iyi pozisyonda bitirmek istiyor. Beşiktaş galibiyet serilerine Türkiye Kupası maçlarında eklemek istiyor. Çünkü Beşiktaş için Türkiye Kupası’nı kazanmak doğrudan Avrupa’ya gitmek demek. Avrupa’ya gitmenin en kısa yolu olan Türkiye Kupası da bu yüzden Beşiktaş için oldukça önemli. Beşiktaş önce Göztepe’yi evinde Türkiye Kupası maçında ağırladıktan sonra hafta sonu Adanaspor deplasmanına çıkacak. Her iki maç içinde Beşiktaş’ta tek hedef galibiyet. Siyah beyazlı takım bu maçları kazanarak galibiyet serisi başlatmayı istiyor.