Ana sayfa Futbol Alman Basını Boateng’i Yerden Yere Vurdu

Alman Basını Boateng’i Yerden Yere Vurdu

blank

Uzunca bir dönem Almanya’nın ve dünyanın en güçlü kulüplerinden biri olan Bayern Münih forması giyen Jerome Boateng, şu sıralar futbol ile değil, mahkemenin kendisi hakkında verdiği kararla gündemde. Alman basının önde gelen gazetelerine manşet olan Boateng, adeta yerden yere vuruluyor.

Şu sıralar Fransız Lig 1 ekiplerinden Olympic Lyon formasıyla futbol kariyerine devam eden Jerome Boateng, şu sıralar futbol harici bir konuyla Almanya gündeminde. Boateng’in çocuklarının annesi olan Sherin Senler, 3 sene önce bir tatil esnasında aralarında çıkan kavga neticesinde Boateng tarafından hakarete ve şiddete maruz kaldığını iddia etmişti. Konu duyulduğunda da büyük tepki toplamış ancak mahkeme süreci devam ettiği için Boateng’in suçlu olup olmadığı belli olmamıştı. Münih Mahkemesi konuyla alakalı kararını verdi.

Çocuklarının annesi tarafından şiddet ve hakaretle suçlanan dünyaca ünlü yıldız futbolcu Boateng, bu iddia sonucu açılan davanın görüldüğü Münih Mahkemesi tarafından suçlu bulundu. Mahkeme yıldız sağ beke 1.8 milyon avro para cezası keserken, olayın kamuoyundaki yankısı da büyük oldu.

blankBir Anda Kötü Örnek Oldu

Boateng hakkında görülen davanın sonuca bağlanmasının ardından Alman basın yayın organları, Boateng’i adeta yerden yere vurdu. Zamanında örnek olarak gösterilen Boateng, bir anda tam tersi şekilde ibretlik bir örnek olarak gösterilmeye başlandı. Alman milli takımına da büyük katkılar sağlayan, Dünya Kupasını kaldıran kadroda ilk 11’de yer alan Jerome Boateng hakkında, “Zehirli bir ilişkiye pahalı bir son”, “Kirli çamaşırlar” gibi rencide edici başlıklar atılmaya başlandı.

Tam 10 yıl boyunca Almanya’nın en köklü kulübü olan Bayern Münih formasını terleten ve takımın en iyilerinden biri olan Boateng’den bir anda neden vazgeçildiği de böylece ortaya çıkmış oldu. Bayern, yıllarca takıma emek vermiş olan dünyanın en iyi sağ bekleri arasında gösterilen Boateng’in sözleşmesini yenilememiş ve Olympic Lyon ise oyuncuyu bedelsiz olarak kadrosuna katmıştı. Bayern’in bu olay yüzünden Boateng ile olan bağları kopardığı iddia ediliyor.

Almanya’da yaşayan yabancılar arasında tam bir entegrasyon örneği olarak gösterilen Jerome Boateng, bu alanda ödül dahi almıştı. Bir anda adeta Almanlar tarafından aforoz edilen Boateng’e verilen cezayı düşük bulanlar dahi var. Münih Savcılığının da mahkeme tarafından verilen cezanın düşük olduğunu düşündüğü ve hapis cezası için kararı temyize götüreceği iddia edildi.