Ana sayfa Son Dakika Airbnb platformu 20 bin Afgan mülteciye barınak sağlayacak

Airbnb platformu 20 bin Afgan mülteciye barınak sağlayacak

Trfutbol.com – Konut paylaşım platformu Airbnb, 20 bin Afgan mülteciye geçici barınak sağlayacağını duyurdu. İnsanların evlerini kısa süreliğine kiralamalarına olanak tanıyan ve yurt dışına tatile giden ve “yerli gibi” yaşamak isteyen turistlerin tercih ettiği Airbnb’den dikkat çeken açıklama geldi.

Airbnb platformu 20 bin Afgan mülteciye barınak sağlayacak

Şirket bugün 20 bin Afgan mülteciye geçici barınma sağlayacaklarını duyurdu ve bunun için yeni bir proje başlatıldı. Afgan mültecileri evlerinde ağırlamaya karar veren Airbnb, Airbnb, şirketin CEO’su Brian Chesky ve Airbnb.org adlı platforma bağışlarla bu projeyi yaşatacaklarını duyurdu.

blank

Airbnb’de evlerini açan kişilerin mültecilerin kısa veya uzun süreli kalmasına izin verdiğini anlatan Airbnb CEO’su Brian Chesky, “Bu hareketin diğer işletmelere ve girişimlere de ilham vermesini umuyorum. Bu konaklamaların parasını ödeyeceğiz ama misafirperver ev sahiplerimiz olmasaydı bu projeyi hayata geçiremezdik.”

Bir Airbnb sözcüsü Insider’a verdiği demeçte, “ABD’ye giren mülteciler artık Sacramento, Kuzey Virginia, Cleveland, Dallas, Washington ve New Jersey’deki evlere yerleştiler. Geçen hafta yaşananlar çok önemli bir insani krizin yaşandığını gösteriyor. Bu gelişmeler ışığında toplumumuz yeniden yardıma hazırdır.”