Ana sayfa Beşiktaş Adem Ljajic Artık Beşiktaşlı Değil

Adem Ljajic Artık Beşiktaşlı Değil

blank

Beşiktaş’a transfer olduğu dönemde büyük ses getiren Adem Ljajic ile yollar ayrıldı. Zaman zaman gösterdiği başarılı performansla dikkat çeken Adem Ljajic, özel hayatında yaşadığı problemler nedeniyle bir türlü istenen performansı yakalayamadı.

Beşiktaş’ın 2018 yılında Torino’dan kiralık olarak renklerine bağladığı, daha sonra ise bonservisini aldığı Adem Ljajic ile karşılıklı olarak anlaşılarak sözleşmesi feshedildi. Son dönemde performansında bariz bir şekilde düşüş yaşayan Adem Ljajic için fazlasıyla tolerans gösteren ve defalarca kendisine şans veren Beşiktaş yönetimi, artık oyuncudan beklenen verimin alınamayacağını düşündü ve artık Adem Ljajic ile olan sözleşme son buldu.

blank

Beşiktaş orta sahasının önemli isimlerinden biri olan ve 10 numara pozisyonunda oynayan Adem Ljajic, ne yazık ki kariyerinde büyük bir düşüş yaşadı. 2018/19 döneminde Beşiktaş forması giymeye başlayan Adem Ljajic, ilk zamanlarında yeteneği ile tüm dikkatleri üzerine çekmiş ve performansıyla taraftarın gönlünde taht kurmuştu. Özel hayatında yaşadığı bazı sorunlar nedeniyle psikolojik olarak fazlasıyla yıpranan 29 yaşındaki Yugoslav oyuncu, bu sorunlardan öylesine etkilendi ki, performansı da oldukça düştü.

Beşiktaş teknik heyeti ve yönetimi Adem Ljajic’in yeteneğine güvenerek kendisinin yeniden eski parlak günlerine dönmesi için ona şans tanısa da, ne yazık ki Ljajic sorunlarını atlatamadı. Bu sezon uygulanmaya başlanan yabancı oyuncu sınırı ve yıldız oyuncu Pjanic’in de takıma katılmasıyla birlikte, Ljajic ile de yollar ayrıldı.

blank

Adem Ljajic, Beşiktaş formasıyla tam 85 resmi maç oynadı. Bu maçlarda 18 kez rakip ağları sarsmayı başaran Ljajic, bunun yanında 26 gol pası vererek tam 44 gole doğrudan katkıda bulundu.

Kariyerinde Roma, İnter, Fiorentina, Torino gibi Avrupa’nın önde gelen kulüplerinden bazıları bulunan Ljajic’in bonservisi artık elinde. Bir süredir kadro dışı kalan Ljajic’e bazı takımların talip olduğu haberleri daha önce de çıkmıştı. Beşiktaş kulübü bu takımlarla anlaşma sağlayamazken, sözleşmenin feshi haberi herkesi şaşırttı. Adem Ljajic artık kendisine talip olacak yeni takımını bekliyor.