Ana sayfa Trabzonspor Abdullah Avcı Şampiyonluk Hakkında İddialı Konuştu

Abdullah Avcı Şampiyonluk Hakkında İddialı Konuştu

Trfutbol.com – Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şubesi dergisine verdiği röportajda şampiyonluk hedeflerine ilişkin, “Transfer yapmasalar da rakipleri biliyor ki Trabzonspor sahaya çıkar çıkmaz şampiyonluk için oynayacak. Trabzonspor forması rakibine bunu hissettiriyor. Şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız ve Trabzonspor’un hedefi bu ve böyle olmalı.” sözlerini kullandı.

Trabzonspor’un bu sezon oynayacağı maçla ilgili görüşlerini dile getiren Avcı, şöyle devam etti:

“Modern futbolun olmazsa olmazı oyunun her iki tarafını da oynayabilmektir. Hem defans hem hücum yapabilmektir. Hücumda ya da setlerde ve ne zaman oynandığında defans yapabilmek önemlidir. bazen kendi oyuncu profiline göre bazen de rakibin analizine göre oyunun her iki yönüne göre top dışarıda.Futbol artık duran taşların santim santim hesaplandığı bir oyuna dönüştü . Tabii ki Trabzonspor zirveye, zirveye koşacak. Buna girebilmek için maçta diğerlerinden daha baskın oynamaları gerekiyor.”

Dünyada futbol sevgisinin giderek artacağına işaret eden Avcı, “Futbol çok güzel bir oyun. Çok oynanmasına taraf değilim. Belki de maçı dört fazlı yapabilirdim. Oyunu hızlandırmak için.” değerlendirmesini yaptı.

Bordo-mavili takımın altyapısını güçlendirmek için çalıştıklarını anlatan Avcı, şunları söyledi:

“Öncelikle yeni inşa ettiğimiz Özkan Sümer Akademimizin içini iyi tasarlamaya ve daha verimli hale getirmeye çalışıyoruz. Teknolojinin, bilimin, ölçümlerin ve bölümlerin profesyonel olduğu bir akademi inşa etmeye ve verimliliği artırmaya çalışıyoruz. Bu topraklardan geliyoruz. “Gidiyoruz, yöneticilerimiz hızlı çalışıyor. Sezon boyunca tüm malzemeleri değerlendirerek altyapımızı oluşturacağımızı düşünüyoruz.”