Ana sayfa Son Dakika 2022’de patlamaya hazır 6 kripto para önerisi açıklandı

2022’de patlamaya hazır 6 kripto para önerisi açıklandı

2022'de patlamaya hazır 6 kripto para önerisi açıklandı

Sadece Bitcoin ve Ethereum değil! İşte son teknoloji protokoller ve sürdürülebilirlik için 2022 piyasa tahminlerine belirgin bir yükseliş trendiyle hakim olan altı kripto para birimi daha: Dogecoin, Solana (SOL), Stellar Lumen XLM, Cardano, Binance Coin, Avalanche (AVAX). Bu dijital para birimlerinin tümü, farklı nedenlerle, 2022’de piyasa değerinde inanılmaz bir artış vaat ediyor. Nedenini görelim!

Kripto dünyasında, hepsinin en ünlü para birimi hiç şüphesiz Bitcoin’dir, ancak 6 Ocak 2022’de Federal Rezerv’in (Fed) gelecekteki artışla ilgili açıklamasının ardından meydana gelen çöküşe rağmen. Faiz oranlarında, birim başına çok yüksek bir fiyatın kanıtı, şimdi token başına 42 bin dolara yakın.

Aşırı derecede yüksek fiyat ve ardından birim başına 3.000 dolarlık Ethereum’un fiyatı, küçük yatırımcıların makul bir avantaj elde etmesini zorlaştırıyor.

Bununla birlikte, yatırım yapmak için tutulan ilk sermaye ne olursa olsun, BTC’nin uzun vadeli değeri hafife alınmamalıdır, çünkü Bitcoin Bulls’a göre, kurumsal yatırımcılar piyasaya bir kez hakim olabildiğinde, 1 ila 6 dolar arasında bir değere ulaşabilir. birim başına milyon; MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a göre, bunun 2030 yılına kadar gerçekleşmesi gerekiyor.

2022’de patlamaya hazır 6 kripto para önerisi açıklandı

Ancak Bitcoin bir yana, yatırım yapmak isteyenler için kripto para dünyası bir bütün olarak ele alınmalı, aynı zamanda en yeni ve yeni nesil altcoinlerin neler olabileceği göz önünde bulundurularak, düşük fiyatla alınabilen, ancak bu altcoinler arasında en uygun olanı da göz önünde bulundurulmalıdır. bir potansiyeli temsil ediyor. 2022’de zaten belirgin bir yükseliş eğilimi yaratmada çok büyük.

Bir altcoin değerlendirilirken, öncelikle kripto piyasasının muazzam oynaklığının yanı sıra blok zincirine bağlı teknoloji, işlem süreçlerinin hızı ve kullanılan madencilik sistemi olmak üzere bir dizi unsur dikkate alınmalıdır. Diğer bir önemli unsur da bir kripto para biriminin sürdürülebilirliğidir, yani daha fazla işlem ve madencilik süreci azaltılmış enerji tüketimine dayalı ve yenilenebilir kaynaklarla sınırlıysa, bu daha iyi bir yatırım olabilir.

Her zaman güvenilir tahminleri zorlaştıran kripto piyasasının oynaklığı varsayımından yola çıkarak, 2022’de değerlerini katlama sözü verdiği için yatırımlar açısından hangi kripto para birimlerinin kontrol altında tutulacağına bakalım.

Dogecoin, Elon Musk’ın kısa vadeli yatırım parası

Kripto dünyasında Dogecoin karmaşık bir konudur, bunun nedeni kendi içinde eğlence için ve eski zamanlarda (2013) doğan madeni paranın, onu dolaşımdaki diğer birçok projeden üstün kılan belirli özelliklere sahip olmamasıdır. Ancak dijital paranın piyasalardaki oynaklığın çarpıcı bir örneği olduğunu, bunun nedeninin Elon Musk’a her seferinde sevgili hale geldiğini ifade eden Tesla’nın CEO’su, piyasaları etkilemek amacıyla kasıtlı olarak yapıldığına inanılan açıklamalarla her seferinde dile getiriyor. Son zamanlarda şimdiye kadarki en iyi kripto para birimi olarak adlandırılan Dogecoin’e olan bağlılığı, fiyatı kelimenin tam anlamıyla yükseliyor.

Pek çok kişinin Elon Musk’ın açıklamalarının ve tweet’lerinin sadece şaka olduğuna inanmasına neden olan, Dogecoin’in ustaca olmayan kariyer becerileri, kripto para birimi varlığının nasıl güvenilmez olduğunu ve aşırı oynaklıkla karakterize edildiğini göstermek amacıyla doğmuştur.

Gerçek şu ki, Musk birkaç gün önce bir Tweet ile Tesla’nın çevrimiçi mağazasının bundan böyle Dogecoin’de ürün satın almanıza izin vereceğini söylediğinde, madeni para bir günde %40’lık bir piyasa zirvesi kaydetti.

Sonuç olarak, uzun vadede Dogecoin projesi şu anda piyasadaki diğer madeni paralarla her zaman rekabet edemiyorsa, Tesla’nın CEO’sunun son zamanlardaki ilgisi ve zorlamaları, sonuçta, kısa vadede hala iyi bir yatırımı temsil ettiği anlamına geliyor. veya orta vadeli, çok düşük maliyeti birim başına 0.16 $ olsa bile.

Kısacası, piyasa güçlerinin fiyatı artırması umuduyla birkaç madeni para hedeflemek, hiç de fena bir fikir değil. Tabii ki, şu anda Dogecoin’i Bitcoin veya Ethereum gibi bir değer deposu olarak düşünmek mümkün değil veya en azından erken.

Özellikle Elon Musk’ın Dogecoin’ler üzerindeki konumu net olmaktan uzak olduğundan.

Solana (SOL), ilginç bir kripto para birimi ile açık kaynaklı blok zinciri

Çok ilginç bir proje, yakın zamanda oluşturulan, yani 2018 olan ilgili kripto para birimine (SOL) sahip açık kaynaklı bir blok zincirinden oluşan Solana’dır.

Solana’nın güçlü yönleri, yalnızca güvenli değil, aynı zamanda inanılmaz derecede hızlı, 1 gigabitlik bir ağda dakikada 710.000 işlem gerçekleştiren bir blok zinciri ağına sahip olmaktır. İşlem maliyeti de inanılmaz derecede düşük.

Şu anda Solana’nın piyasa fiyatı, 6 Ocak 2022 öğleden sonra kaydedilen birim başına yaklaşık 150 dolar (136 Euro).

Stellar Lumens XLM, Proof-Of-Work (POW) yerine Stellar Consensus Protocol’ün (SCP) potansiyeli

Yeni tanıtılan kripto para birimlerinden biri de Stellar Lumens XLM (2017), şu anda Coinbase’e kaydolarak ve kolay bir sınavı tamamlayarak, bazı kısa bilgileri okuduktan sonra ücretsiz olarak 10 dolara kadar Lumen kazanabilirsiniz.

Proof-Of-Work (POW) yerine Stellar Consensus Protocol (SCP) kullanımı sayesinde de son yıllarda piyasalarda katlanarak büyüyen bir para birimidir.

Piyasa analistlerinin tahminlerine göre, bu kripto para biriminin yükseliş eğilimi 2022’de devam etmeli ve bu da onu ilginç bir yatırım fırsatı haline getiriyor. Stellar Lumen şu anda birim başına 0,26 dolar olarak fiyatlandırılıyor.

Enerji verimliliği en yüksek kripto para birimlerinden biri olan Cardano

2022’de fiyatını daha da artırmayı vaat ettiği için kontrol altında tutulması gereken bir diğer altcoin, Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından 2017’de kurulan Cardano’dur. Cardano, enerji açısından en verimli ve dolayısıyla daha düşük çevresel etkiye sahip olan blok zinciri protokolünde gücüne sahiptir.

Madenciliği yapılabilecek token sayısı 45 milyardır ve bunların %70’i halihazırda dolaşımdadır. 2021 piyasa çizelgelerine ve 2022 tahminlerine bakarsak, Cardano iyi bir yatırımı temsil ediyor, çünkü geçen yıl birim başına 0,22 sentten birim başına 1,30 dolara çıktı.

Coin Bureau bize Cardano’nun 2022’deki potansiyelinin derinlemesine bir analizini sunuyor:

Binance Coin Fiyatı 2022’de Hala Artıyor!

Binance değişim platformunun kripto para birimi olan Binance Coin, geçen yıl önemli bir fiyat artışı yaşadı ve 38 dolardan açıldı ve 2021’i birim başına 225 dolardan kapattı.

Binance Coin, 2022’de bile onu mükemmel bir yatırım olarak nitelendiren gelişmiş performanslara sahiptir, diğer kripto para birimleriyle karşılaştırıldığında önemli fark, bunun olağan teknoloji geliştiricileri grubu tarafından değil, belirli bir şirket tarafından oluşturulan bir proje olması gerçeğinde yatmaktadır. Tam olarak bu yön, bazı potansiyel yatırımcıları şüpheci ve güvenlik seviyesi konusunda da endişeli hale getirdi. Her durumda, piyasa tahminleri de bu dijital para birimi için bu yıl yukarı yönlü bir eğilim gösteriyor.

Avalanche (AVAX), ultra hızlı bir blok zinciri ve 2022 için hızla yükselen fiyat tahminleri

İlginç bir proje, daha ölçeklenebilir bir sistem oluşturmak için geliştirilmiş bir temel protokole sahip yeni bir “katman Bir” blok zincirinden oluşan Avalanche’dır.

Ethereum’un doğrudan rakibi ve 2020’de Cornell Üniversitesi’nin teknoloji uzmanları tarafından kurulan Avalanche blok zinciri, rakibinin aksine, işlemleri bağımsız olarak doğrulayabiliyor ve bunun sonucunda saniyede 6.500 işlemi gerçekleştirebiliyor.

AVAX, 2021 yılına bakacak olursak, yıla birim başına 2,79 dolar piyasa fiyatıyla başladı ve yıl sonunda 123,09 dolar değerinde kapattı.